Paylaş

Elektrik gidip gelince modem kendini sıfırlıyor. Modeminiz elektrik kesintisinden sonra yeniden kurulum istiyorsa alınacak önlemlere göz atacağız.

Ani elektrik kesintilerinden ötürü evimizde bulunan elektronik ürünler hasar görebilmektedir. Modemlerde de bu sorunlar oldukça sık yaşanmaktadır. Yüksek yağıştan dolayı şimşek çakma durumlarında modemlerin yanma durumları olabilmektedir. Kullanıcıların bazıları ise elektrik gidip gelmelerinde ya da şimşek çakmaların da modemlerinin kendisini sıfırladığını dile getirmektedir. Voltajı bir anda yüksek gelmesi modem üzerinde ki tüm ışıkların gitmesine de sebebiyet verebilir. Yağışlı ve bol şimşek çakması olduğu günlerde modemi kapalı hale getirmeniz önerilmektedir. Yani sadece modem değil tüm elektronik cihazlarınızı kapalı hale getirmeniz de yarar var. Yanma durumlarının önüne bu şekilde geçebilirsiniz. Yüksek voltaj akımının kaldırılmaması sonrasında modemin içerisindeki ana kartın yanma durumlarının yaşanma nedeni de bunlarla alakalıdır. Modem elektrik gidip gelmesinde sıfırlama yapılıyorsa bu güzel bir haber çünkü tekrar kurulumla halledebilirsiniz.

Elektrik gidip gelince modem kendini sıfırlıyor

Elektrik gittiğinde modem sıfırlanıyor, modem elektrik gidince neden sıfırlanıyor, elektrik gidince modem resetleniyor, evdeki modemim elektrik gidince neden resetleniyor, modemin elektrik gittiğinde resetlenmemesi için nasıl önlemler alabilirim. Modemin kendini sıfırlama sebebi aldığı bağlantının bir anda kesilmesiyle birlikte fabrika ayarlarına geri dönmesiyle alakalıdır.

Modem elektrik gidince resetleniyor

Elektriğin ani kesilmesiyle birlikte modemin sıfırlanmasının önüne geçmek istiyorsanız modenize takılı olacak usb güç kaynağı olabilir. Güç kaynağına takılı olması halinde modemle ilgili ani sıkıntılarla karşılaşmayacaksınız.

Elektrik gidip gelince modem kendini sıfırlıyor, elektrik gidin modem resetleniyor, modem elektrik gidince sıfırlanıyor, modem elektrik gidince kendini resetliyor, modem elektrik gittiğinde sıfırlanmasın

Fakat ani elektrik gitmelerinde modem sıfırlanmasının yanı sıra yanma durumları da sıkça yaşanmaktadır. Dolayısıyla muhakkak güç kaynağına takılı olması sizler için yararlıdır. Elektrik kesintileri bir anda yaşandığından dolayı farklı alacağınız bir önlem bulunmamaktadır.

Ama yoğun yağmurlu günlerde modemin adaptör kablosunu prizden çıkarmanız gereklidir. Elektrik gittiğinde alınacak önemler ve modemin neden sıfırlandığı ile alakalı gereken bilgilendirmeleri paylaşmış bulunuyoruz. Sormak ya da eklemek istediklerinizi bizlere yorum alanından bildirebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Airties modem çekmiyor kopma sorunu

Onun dışında modeminizle alakalı merak ettiğiniz farklı noktaları bizlere yine aynı şekilde yorumdan ulaştırabilirsiniz. Hemen hemen bütün modemlerle ilgili kurulum adımları sitemizde yer almaktadır. Kurulumlar dair destek almak isterseniz modeminizin marka ve modellerine göre arama sağlamanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here