Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba wifiden açılmıyor ve çalışmıyor sorunu için izlemeniz gereken yolların neler olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

Corona virüsünün en etkin olduğu ülkelerden biri haline gelmiş durumdayız. Dolayısıyla salgının azalması için eğitimler uzaktan verilmeye devam etmektedir. Eba ise buna öncülük eden sistemlerden birisidir. Ancak bir çok kullanıcı Eba wifiden açılmıyor ve çalışmıyor dediği için konunun çözümü adına gerekli incelemeleri sağladık.

Eba uygulamasına telefonunuzdan, bilgisayarınızdan ya da tabletinizden giriş sağlayabilirsiniz. İstiyorsanız da Google arama alanına Eba canlı ders yazmanız yeterli olmaktadır. Wifiden çalışmayan bir bağlantı var ise bunu nasıl halledeceğinizi beraber kontrol edeceğiz.

Eba wifiden açılmıyor ve çalışmıyor

Eba wifiden açılmıyor ve çalışmıyor

Eba wifiden açılmıyor ise bu büyük bir problemdir. Çünkü programda canlı ders verilmesinden dolayı mobil internetiniz buna yeterli gelmeyebilir. Genel itibariyle wifiden bağlı olarak girişinizi sağlamanızda yarar bulunuyor. Şimdi isterseniz eğer wifinden bağlantının gelmemesiyle alakalı neler yapılabilir bunlara geçelim.

İlk önce internet bağlantınızın yavaşlığı dahil bu problemi yaşamanıza neden olabilir. Wifiden açılmama sorununun ana kaynağı yavaşlıksa şayet internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçip bu sorunu bildirmelisiniz. Onun haricinde modeminize hakimseniz eğer modemin içerisine giriş sağlayarak kanal ayarlarını devreye almanız gerekiyor.

Kanal olarak 1, 3,6 9 ya da 11 olacak şekilde hepsini deneyerek bağlantı sağlayabilirsiniz. Ardından modeminizi kapatıp açarak tekrardan Eba’ya bağlantı kurmayı deneyin. Yapmış olduğunuz işlemler başarısız sonuçlanırsa eğer aşağıdaki adımları devreye alarak sorunu giderebilirsiniz.

Eba wifiden çalışmıyor

Eba wifiden çalışmıyor sorununu yukarıdaki veriler gidermedi ise şayet vereceğimiz işlem aşamaları sonrasında sorun çözüme kavuşacaktır. Ayarlarınız için öncelikle bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan wifi simgesinin üzerine gelerek sağ tıklayıp ağ ve internet ayarları ögesini açın diyerek bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin bölümüne dokunun.

Açılan ekranda wifi simgenizin üzerine gelerek sağ tıklayıp özellikler diyelim. Ardından ise internet protokolü sürüm 4 üzerine çift tıklayın. DNS alanına (8.8.8.8) ve (8.8.4.4) yazdıktan sonra tamam demeniz halinde tekrar Eba bağlantı kurmayı denediğinizde sorunun giderilmiş olması gerekiyor. Aklınıza takılan bir yer olması durumunda bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here