Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba sistemden atıyor donuyor ve kasıyor probleminiz için çözüm aşamalarını ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Uzaktan eğitimlerin verilmiş olduğu Eba uygulaması artık ZOOM uygulamasıyla birleşmiş durumdadır. Öğrencilerin ve öğretmenlerin girişini sağlamış olduğu bu uygulamada bazı hatalarda baş göstermeye başlamış durumdadır. Eba sistemden atıyor donuyor ve kasıyor diyen kullanıcı sayısının her geçen gün arttığını söyleyebiliriz.

Derse girdiğinizde bir anda sistemden atması veya yayının donup kasması ister istemez sizin sinirlerinizi bozacaktır. Üstelik öğretmenseniz eğer öğrencileriniz derslerden bu durumdan ötürü sorun yaşayabilirler. Dolayısıyla işlemler için neler yapılması gerektiğini gözden geçireceğiz.

Eba sistemden atıyor donuyor ve kasıyor

Eba sistemden atıyor donuyor ve kasıyor

Eba sistemden atıyor ise kesinlikle bilgisayarınızdan tarayıcı üzerinden giriş sağlıyorsunuzdur. Çünkü başka türlü sistemden atılma durumlarıyla karşılaşılmamaktadır. Böyle durumlarda tarayıcınızın değişikliğine gitmeniz de yarar bulunuyor. Hangi tarayıcıdan bağlanıyorsanız o tarayıcıyı kapatıp farklı bir tarayıcı üzerinden giriş sağlayabilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamalarınız var ise bu uygulamaların tamamını kapatıp tekrardan giriş yapmanız gereklidir. Tarayıcı geçmişini, ön belleğini ve çerezleri temizleyip o şekilde bir deneme sağlayabilirsiniz.

Denemeleriniz ile birlikte artık bir problem yaşanmadığını sizlerde görmüş olacaksınız. Sistemden atmanın bir diğer nedeni ise sunucularda meydana gelen yoğunluktan dolayıdır. Öğrencilerin tamamı sisteme girişini yapmasından ötürü anlık yoğunluk oluşumundan sistemden atabilecektir. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Beklemeniz ve sunucu yoğunluğunun bitmesi gerekiyor.

Eba donuyor

Eba donuyor bu kelimeyi söylemeyen kişi sayısı oldukça azdır. Uygulamaya yoğun giriş sağlandığı için donuyor olması gayet normaldir. Ancak bazen de sizle alakalı da problem meydana gelebilmektedir. Eba uygulaması internet üzerinden çalışan bir uygulamadır. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme sağlamanız gerekiyor.

Bu denemeler sonrasında telefondan giriş yaparken donuyorsa telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalarınızı kapatıp yeniden bağlantı kurabilirsiniz. Bu sayede sorunlarınızın giderildiğini görebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz ayarları işleme koymanız durumunda sorununuzu çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Eba uygulaması hakkında merak ettiğiniz ya da uygulama içerisinde aldığınız hataları bizlere yorumdan bildirmeniz yeterlidir. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here