Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda EBA sdk init failed 14 hatası ve çözümü için yapılması gereken işlem aşamaları konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Uzaktan eğitimlerin tüm hızıyla verildiği bu dönemde EBA uygulamasında çeşitli sorunların meydana geldiğini söyleyebiliriz. İlk okul, orta öğretim ve liseli öğrencilerin ders gördüğü bu uygulamada alınan hataların nasıl giderileceğini adım adım paylaşacağız. Son zamanlarda EBA sdk init failed 14 hatası ve çözümü ile ilgili yapılan araştırmaların arttığını gözlemlemiş bulunuyoruz.

Alınan hatanın giderilebilmesi için izlemeniz gereken yolların neler olduğunu konu aldık. EBA uygulamasına bilgisayarınızda, telefonunuzdan ya da tabletinizden sorunsuz şekilde giriş gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamanın içerisinde işlem sağlayabilmeniz için internet bağlantısına ihtiyacınız bulunmaktadır. Elbette internet olmadan giriş işlemini hiçbir şekilde sağlayamazsınız. Konuyu daha fazla uzatmadan ayarlarınız noktasında nasıl bir yol izleyeceğinize göz gezdireceğiz.

EBA sdk init failed 14 hatası ve çözümü

EBA msvcp.140dll hatası ve çözümü

EBA sdk init failed 14 hatası derse katılım esnasında aldığınız bir hata olabilir. Hata sonrasında ilk işlem panik yaşamadan adımlarınızı doğru bir şekilde işleme koymak olacaktır. Bilgisayarınızdan uygulamaya giriş yapıyorsanız canlı derse katılımınız esnasında ‘’Başlat’’ düğmesi gelmektedir. Bir çok kullanıcı bu düğmeye sürekli basmasından dolayı ilgili hata gelebilmektedir.

Bazen de arka planda birden fazla uygulama açık olduğundan ötürü sürekli bu hatayı alıyorsunuzdur. İlgili hatanın giderilebilmesi için arka planda çalışan uygulamaları kapatarak tekrar giriş işlemi denemelisiniz. Uygulamaya tarayıcı üzerinden giriş yapıyorsanız farklı bir tarayıcıdan giriş deneyerek işlem sağlayabiliriz.

Uygulama giriş esnasında antivirüs programınız aktif durumda ise bu da ilgili hatayı almanıza neden olabilir. Dolayısıyla uygulamadayken antivirüs programınızı derste olduğunuz süre içerisinde devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows görev çubuğu üzerine sağ tıklayıp ‘’Görev yöneticisi’’ alanına geldiğinizde ‘’EBA’’ uygulamasının üzerine dokunarak ‘’Görevi sonlandır’’ diyerek yeniden işlem deneyin. Haricinde bilgisayarınıza gelen bir güncelleme var mı? Bunun kontrollerini sağlayarak güncelleme varsa güncellemeleri devreye almanızda fayda bulunuyor.

EBA sdk init failed 14 çözümü

EBA sdk init failed 14 çözümü noktasında yukarıdaki işlemleri denediğinizde herhangi bir gelişme olmadıysa farklı alandan kontrol sağlamanız gerekiyor. İşletim sisteminizin güvenlik duvarını pasif duruma düşürerek o şekilde de deneme yapabilirsiniz.

Bilgisayardan giriş sırasında bu hatayı alıyorsanız farklı bir cihazdan kendi hesabınıza girerek deneme gerçekleştirin. Saat ve tarih ayarlarınızı da gözden geçirmenizle birlikte sorun kalmayacaktır. EBA ile ilgili merak ettiğiniz farklı bir problem olur ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz