Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda EBA öğrencilere video sesi gitmiyor ve duyulmuyor diyorsanız bunla ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi işleme alacağız.

Eba ve ZOOM meeting uygulamalarının önemi uzaktan eğitimlerin devam etmesiyle birlikte iki kat daha arttı. Tüm öğrencilerin bu uzak bağlantı uygulamaları üzerinden canlı derslere katılması istenince uygulamalara ilgi daha da artmıştır. Elbette toplantı uygulamalarında sorunlarda baş göstermeye devam etmektedir. Bir çok öğretmenin EBA öğrencilere video sesi gitmiyor ve duyulmuyor şeklinde bir araştırmaya girdiğini söyleyebiliriz.

COVİD-19 virüsüne henüz daha bir aşı bulunmadığı için ve virüsün ülkemizdeki etkisini arttırmasıyla birlikte yine kısıtlamalar üst seviyelere çıkarılmıştır. Hal böyle olunca da eğitimlerin kesilmemesi adına uzaktan eğitimlerde yine devreye girmiş durumdadır. Sesinizin öğrencilere ulaşmamasıyla alakalı izleyeceğiniz yolu birlikte gözden geçireceğiz.

EBA öğrencilere video sesi gitmiyor ve duyulmuyor

EBA öğrencilere video sesi gitmiyor ve duyulmuyor

EBA öğrencilere video sesi gitmiyor diyorsanız eğer bu durumda bazı ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Bağlantı kurmuş olduğunuz cihazdan tutunda var olan uygulamanızın ses ayarlarına varana kadar hepsini tek tek gözden geçirmeniz gerekecektir.

Toplantıyı kuran kişi sizseniz eğer toplantıya geçiş işlemi sonrasında ekran paylaşımı yapmış olduğunuz esnada alt tarafta bulunan ‘’ share computer sound’’ yani ‘’Bilgisayar sesini paylaş’’ seçeneğini göreceksiniz. Onu işaretlemesini yapmanızla birlikte sesiniz öğrencilerinize sorunsuz şekilde gidecektir.

Lakin burası işaretli olmasına rağmen hala daha ses karşı tarafa gitmiyor ise bu durumda uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyebilir ya da tarayıcı üzerinden bağlanıyorsanız farklı bir tarayıcıdan bağlantı kurabilirsiniz. Sağlayacağınız bu işlemlerde sorunu gidermenize imkan sağlamadıysa eğer aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

EBA öğrencilere video sesi duyulmuyor

EBA öğrencilere video sesi duyulmuyor diyorsanız Windows 10 güncellemelerini gözden geçirmeniz gereklidir. Gelen güncellemeler varsa bunları devreye alarak tekrar deneme sağlayabilirsiniz. Bazen sunucu kaynaklıda ses karşı tarafa gitmeyebilmektedir. Sunucu kaynaklı sorun yaşıyorsanız buna sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Tüm bu ayarların haricinde masa üstü bilgisayarınızın ana menü ekranında bulunan ‘’Bilgisayarım’’ simgesinin üzerine gelip sağ tıklayıp ‘’Özellikler’’ diyelim. Ardından ‘’Aygıt yöneticisi’’ alanına tıklayın. Gelen alandan ses aygıtlarının üzerine gelerek sağ tıklayıp cihazı kaldır diyelim. Daha sonrasında ise bilgisayarınızı yeniden başlat diyerek işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. EBA uygulaması ile ilgili karşılaştığınız diğer sorunları bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz