Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda EBA msvcp.140dll hatası ve çözümü noktasında hangi adımları takip etmeniz gerektiğini kaleme alacağız.

Ülkemizde ve dünyada baş gösteren COVİD-19 virüsüne henüz daha bir teşhis konulamadığından eğitimler tekrardan uzaktan verilmeye başlandı. Dolayısıyla EBA uygulamasına giriş sayıları tekrardan yükselmeye başlandı. Uygulamaya giriş fazla olunca da haliyle sorunlarda baş göstermeye başladı. EBA msvcp.140dll hatası ve çözümü için nelerin gerekli olduğunu birlikte gözden geçireceğiz.

Genel itibariyle öğretmenlerin almış olduğu bu hatanın çözümüne yönelik izleyeceğiniz adımları tek tek kaleme alacağız. Sağlanacak işlem aşamaları neticesinde hiçbir problem yaşamadan kullanımlarınızı da yapabileceksiniz. Daha fazla uzatmadan hangi ayarın nereden yapılacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

EBA msvcp.140dll hatası ve çözümü

EBA msvcp.140dll hatası ve çözümü

EBA msvcp.140dll hatası sonrasında işleme koyacağınız adımlarla alakalı olarak sizi detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz. Vereceğimiz bilgileri adım adım devreye koymanızda yarar bulunmaktadır. Eğer bilgisayarınızda sadece EBA programında bu hatayı alıyor farklı bir programda böyle bir hata almıyorsanız uygulamayı yeniden yüklemeniz gereklidir.

Tarayıcı üzerinden bağlantı kuruyorsanız eğer tarayıcınızı kaldırıp yeniden yükleyerek ya da farklı bir tarayıcıdan giriş yaparak işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Uygulamayı bilgisayarınıza yüklediyseniz eğer Windows 10 + I Harfine basarak gelen ekranda Uygulamalar ve özellikler alanına girerek oradan da ‘’EBA’’ uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Almış olduğunuz hatanın giderilebilmesi için ikinci bir yöntem ise başlat bölümüne gelerek bu alan ‘’CMD’’ yazıp enter tuşuna basmak olacaktır. Ayarlarınızı devreye almanızla beraber Komut istemi bölümüne sağ tıklayıp ‘’Yönetici olarak çalıştır’’ demeniz gereklidir. İlgili ekrana ‘’sfc/scannow’’ yazarak enter diyebilirsiniz.

EBA msvcp.140dll çözümü

EBA msvcp.140dll çözümü için yukarıdaki komut işlemi alanından ilerlemeyi sağladıysanız bozuk olan dosyaların düzenlemesi sağlanmış olacaktır. Hatayı artık almamalısınız. Yine alırsanız farklı bir cihazdan bağlantı kurmayı deneyin. Şayet onda yok sizde varsa bu durumda gelen güncellemeler var mı? Gözden geçirmenizde fayda bulunmaktadır.

Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız eğer verilerinizi yedekledikten sonra bilgisayarınızın sıfırlamaya ayarlarını devreye alarak sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. EBA hakkında merak ettiğiniz farklı bir konu olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz