Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba mikrofon ayarı ve ses gelmiyor sorunu için izleyeceğiniz çözüm yollarını kaleme almış bulunuyoruz.

Uzaktan eğitimlerin devreye alındığı bu dönemde artık Eba programı en çok aranan uygulamalardan biri haline gelmiş durumdadır. İlk okul ve orta öğretim öğrencilerinin öğretimleri bu alanda devam etmektedir. Ancak bir çok kullanıcı Eba mikrofon ayarı ve ses gelmiyor demektedir. Oluşan bu hatanın nasıl giderileceğine ise birlikte göz gezdireceğiz.

Eba alanına girişinizi yaptıktan sonra canlı derse tıkladığınızda ses gitmiyor ya da ses gelmiyor ise bunun önüne nasıl geçeceğinizi adım adım paylaşacağız. Bu aşamada bizim sizden tek istediğimiz verdiğimiz bilgileri harfiyen işleme almanız olacaktır.

Eba mikrofon ayarı ve ses gelmiyor

Eba mikrofon ayarı ve ses gelmiyor

Eba mikrofon ayarı yapmış olabilirsiniz. Ancak binlerce öğrencinin aynı saat ve tarih itibariyle ders dinlediğini düşünecek olursak internette bir yoğunluk oluşacağı aşikardır. Bu da sizin görüntü kalitesini ya da sesin size gelme kalitesini düşürecektir.

Ses önden gelebilir ya da hiç ses gelmiyor da olabilir. Bunu sunuculara bağlayabilirsiniz. Lakin sunucu kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız o halde internet bağlantınızla alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

Wifiden bağlıysanız mobile internetinize, mobil internetten bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirebilirsiniz. Denemeleriniz sonrasında yine sorun devam ediyorsa bilgisayar bağlantısından Eba’ya giriş yapmayı deniyorsanız kablolu bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

Olmaz ise biliyorsanız şayet modeminizin ara yüzünün içerisine girerek kanal ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Kanal ayarlarını 1,6,9 ya da 11 olarak deneme sağlayıp Eba uygulamasında gezinti sağlamanız lazım. Bu işlemleri devreye almanızla birlikte sorun yaşarsanız aşağıdaki adımları ilerletebilirsiniz.

Eba ses gelmiyor

Eba ses gelmiyor ise cihazınıza gelen güncelleme varsa bunları gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Gelen güncellemelerden dolayı ses aksamında bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun güncellemelerinizle alakalı değil ise bağlantı kurduğunuz cihazın mikrofon ayarlarını tek tek gözden geçirebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan bağlantı kuruyorsanız eğer aygıt yöneticisi alanından ses ve görüntü sürücülerinin oraya gelerek burada bulunan sürücüleri devre dışı bırakarak cihazı yeniden başlatın. Ardından tekrar bağlantı kurduğunuzda ses alanında yaşanan problemin giderilmiş olduğunu göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here