Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Eba grup oluşturma ve sınıf kurma diyorsanız eğer ilgili adımlar konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

 Öğretmen ve öğrencilerin girişini gerçekleştirmiş olduğu Eba uygulamasında grup oluşturmasını sadece öğretmenler yapabilmektedir. Ancak bir çok öğretmen Eba grup oluşturma ve sınıf kurma demektedir. Durum böyle olunca bizde sorununuzu giderebilmek için işlem kontrollerini sağlamış bulunmaktayız.

Ayarları görsel ve yazılı olacak şekilde sizinle paylaşacağımızdan ötürü konu çok rahat bir şekilde işlemlerinizi sağlayabileceksiniz. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan direk olarak ayarlarınızı nasıl işleme koyacağınızı inceleyeceğiz.

Eba grup oluşturma ve sınıf kurma

Eba grup oluşturma

Eba grup oluşturma diyorsanız eğer ilk olarak uygulamaya giriş gerçekleştirin. Tabi bu giriş işlemlerini öğretmenseniz eğer öğretmen alanına tıklayıp şifrenizi girerek yapmanız gerekiyor. Öğrenciler ise kendi hesaplarına kendi şifreleriyle öğrenci alanından erişim sağlayabilmektedir.

Beraberinde gelen ekranın sol menü tarafında ‘’Sayfam’’ adına tıklayın. Onun altında bulunan ‘’Gruplar’’ alanına tıklayıp işlemlerinize devam ediyorsunuz. Bir sonraki alanda ise karşınıza ‘’ŞUBE EKLE’’ butonu çıkacak onun üzerinde dokunun.

İlgili alana geldiğinizde bu alandan sınıf öğretmenleri için girdikleri sınıflar tercih edilmelidir. Sınıfların seçimi sağlandığında o sınıfa bağlı olan tüm öğrencilerinizin ilişkilendirme işlemleri sağlanır. Ve beraberinde Eba uygulamanızda kendi sınıfınızı oluşturmuş olacaksınız.

Şayet siz branş yapan bir öğrenmen iseniz bu duruma ‘’Şube ekle’’ butonuna tıklamanızla birlikte girdiğiniz tüm sınıfların seçimini sağlamanız gerekiyor. Böylelikle öğrencilerinizle iletişimi daha kısa süre içerisinde kurmuş olacaksınız. Ayarları yapıyor olmanıza karşın grup ya da sınıf oluşturmanız başarısız sonuçlanır ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Eba sınıf kurma

Eba grup oluşturma ve sınıf kurma

Eba sınıf kurma ayarlarını yukarıdaki şekilde işleme almış olmanız gerekiyor. Bahsettiğimiz ayarlar sonucunda bir hata alıyor ya da işlem başarısız oluyor ise bunun nedeni bağlantılarınızda yaşanan yavaşlıkla alakalıdır. Bağlantılarınızı gözden geçirdikten sonra tekrar deneme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Yapılan işlem aşamaları sonrasında yine problem yaşarsanız bu durumda cihazınızdan Eba uygulamasını kaldırıp yeniden kurmanız gereklidir. Kurulum işlemlerinizde de hata devam ederse gelen güncellemelerinizi gözden geçirmelisiniz. Bunların tamamı sonrasında yine hata varsa durumu bize yorum alanından bildirmelisiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here