Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba gruba katılamıyorum ve giremiyorum diyenler için işlem aşamalarının nereden sağlanacağını sizinle paylaşacağız.

Uzaktan eğitimlere hız verildiği bu dönem içerisinde Eba uygulaması öğrencilerin girmek zorunda kaldığı uygulamalardan birisi haline gelmiştir. Uygulamaya binlerce öğrencinin aynı anda girmesi sunucularda yavaşlık yaşamasına sebebiyet verebilmektedir. Eba gruba katılamıyorum ve giremiyorum diyen kişi sayısının oldukça fazla olduğunu gözlemledik.

Yaşanan bu sıkıntıların önüne geçilebilmesi için gruba nasıl katılacağınızı ve katılamama durumlarında sorunun ne ile alakalı olduğunu sizlere adım adım aktaracağız. Bu aşamada sizden tek isteğimiz ayarları doğru bir şekilde kaleme almanızdır.

Eba gruba katılamıyorum ve giremiyorum

Eba gruba katılamıyorum ve giremiyorum

Eba gruba katılamıyorum diyenler biriyseniz eğer ilk önce Play store ya da Apple store uygulamanız üzerinden uygulamanızı indirin. İndirmiş olduğunuz uygulamanın içerisine giriş gerçekleştirdikten sonra TC bilgileriniz ve şifreniz ile girişinizi gerçekleştirin.

Ana menü ekranına geldiğinizde sayfada bulunan ‘’Gruplar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Buraya girdiğinizde ‘’Grupları keşfet’’ yazısını göreceksiniz. İlgili alanın üzerine tıkladığınızda katılmak istediğiniz grubun üzerine tıklayıp işlem sağlayabilirsiniz.

Onun haricinde arama yapmanıza gerek olmadan da bu alanda üye olmadan katılabileceğin gruplarda karşınıza gelecektir. Bir gruba üyesin diyorsa o gruptan ayrılmak istiyorsanız bu durumda üye olduğun grubun altında yer alan ‘’Gruptan ayrıl’’ seçeneğine tıklayarak gruptan ayrılma işlemlerini de işleme alabilirsiniz.

Bazı öğrenciler kendilerinin grup kuramadıklarını öne sürmektedir. Bunun asıl nedeninin öğrenciler tarafından grupların oluşturulmadığından kaynaklanmaktadır. Belirttiğimiz işlemleri devreye alıyor olmanıza karşı gruba katılım olmuyor ise aşağıdaki adımları devreye alabilirsiniz.

Eba gruba giremiyorum

Eba gruba giremiyorum diyorsanız bu durumda internet bağlantınızdaki yavaşlıktan dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantılarınız da wifiden giriyorsanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin. Tüm bu işlem aşamalarını devreye aldıktan sonra hala daha sorun devam ediyorsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneme sağlayabilirsiniz.

Yine devam ederse o halde cihaza gelen güncelleme var mı? Bunu kontrol ederek cihazınızın güncellemelerini işleme aldığınızda probleminiz çözüme kavuşmuş olacaktır. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here