Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba ders başlamıyor ve bu çalışmayı başlangıç tarihinden önce başlatamazsınız hatası alıyorsanız çözüm bilgilerini ele aldık.

Eba uygulamasına girişler günden güne artarken uzaktan eğitimlerde tüm hızıyla devam etmektedir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin girişini gerçekleştirmiş olduğu bu uygulamada son zamanlarda öğretmenlerinde hata aldığını söyleyebiliriz. Eba ders ile ilgili sorun yaşarsanız aldığınız uyarı sonrasında nelerin gerekli olduğunu sizlere paylaşacağız.

Bildiğiniz üzere artık ZOOM ve Eba uygulaması birleştiğinden dolayı her iki alan üzerinden de işlem sağlamaktasınız. Alınan hatanın ana kaynağı da zaten buradan meydana gelmektedir. Yaşanan aksaklığın önüne geçilebilmesi ve çözüm için tüm detayları aşağıda bildirmiş bulunuyoruz.

Eba ders başlamıyor ve bu çalışmayı başlangıç tarihinden önce başlatamazsınız

Eba ders başlamıyor ve bu çalışmayı başlangıç tarihinden önce başlatamazsınız

Eba ders başlamıyor diyen kullanıcıların tamamı öğretmenlerdir. Ders programı oluşturduktan sonra belirtilen saat geldiğinde ‘’Başlat’’ butonu aktif olmaktadır. Başlat ikonuna tıklamanızla birlikte dersin açılımı sağlanmaktadır. Fakat siz tıkladığınızda ‘’Bu çalışmayı başlangıç tarihinden önce başlatamazsınız’’ uyarısı alıyorsanız bir yerde bir çakışma olmasından kaynaklı böyle bir uyarı alıyorsunuzdur.

O yüzden ZOOM ve EBA uygulaması arasındaki saat dilimleri farklı olmasından ötürü böyle bir uyarı alıyorsunuz. Eba üzerindeki saat ile ZOOM uygulamasında belirtmiş olduğunuz saat aynı olmamasından ötürü sorun yaşamaktasınız. Böyle bir durumda tek yapmanız gereken dersi iptal ederek yeniden bir ders oluşturmak olacaktır.

Veya da dersi iptal etmek istemiyorsanız ZOOM üzerindeki saatin gelmesini beklemeniz gerekiyor. Hatanın giderilebilmesi için tek yöntem budur. Dolayısıyla ya ZOOM saati beklenecek ya da ders iptal edilerek yeniden ders saati uyarlanacaktır.

Eba bu çalışmayı başlangıç tarihinden önce başlatamazsınız

Eba bu çalışmayı başlangıç tarihinden önce başlatamazsınız sorununun ne ile alakalı olduğunu yukarıda sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Telefondan ya da bilgisayardan veya da tabletten girişi ücretsiz bir şekilde yapılan bu uygulamalarda alınan hata sonrasında bağlantı kurduğunuz cihazın saat bilgilerini de kontrol etmelisiniz.

Şayet sizde saat bilgileri yanlış ise bundan ötürü de sorun yaşıyor olabilirsiniz. Düzeltmeleri yapıp tekrar deneme yapmanız halinde hiçbir sorun yaşamadan kullanımlarınıza başlayabilirsiniz. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer varsa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz