Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba cannot start video ve video başlatılamıyor hatası için nelerin gerekli olduğuna dair tüm detayları inceleyeceğiz.

Normalde belirtilen iki hatanın da ana kaynağı aynıdır. Biri İngilizcesi diğeri de Türkçesidir. Eba ve Zoom birleşmesinden ötürü artık tüm öğrenciler bu iki uygulama üzerinden uzaktan eğitimlerini görmeye başlamıştır. Eba cannot start video ve video başlatılamıyor problemi sonrasında nelerin gerektiğini beraber gözden geçireceğiz.

Videonun başlatılamıyor olması demek canlı katılım sırasında oldukça sorun yaşayacaksınız anlamına gelmektedir. Kamera ayarlarınız ya da bağlantı kurduğunuz cihazın driver bağlantıların da hiçbir problem yokken böyle bir hata alıyor iseniz çözüme yönelik adımları gerçekleştireceğiz.

Eba cannot start video ve video başlatılamıyor

Eba cannot start video ve video başlatılamıyor

Eba cannot start video uyarısının alınma nedenlerinin en başında harici kamerada iken normal kameraya geçmenizle birlikte bu hatayı almaktasınız. Dolayısıyla bilgisayarınızın tarayıcısından giriş işlemi sağlıyorsanız eğer tarayıcı değiştirerek işlemlerinize devam etmeniz gerekiyor.

Yine aynı şekilde bağlantı kurmuş olduğunuz tarayıcınızın verilerini temizleyip, çerezleri silerek işlem denemelerinizi sağlayabilirsiniz. Ancak Eba ve ZOOM uygulamasına sadece bilgisayar üzerinden değil, tablet ve telefonlar üzerinden de giriş yapılmaktadır.

Aldığınız hatayı tablet veya telefonunuzdan alıyorsanız bu durumda uygulamaya gelen güncellemeden ötürü bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuzdan silip tekrar yükleme yapmanız halinde alınan hatanın giderilmesi gerekiyor. Başlatılamayan video ile ilgili telefonunuzun kamerasıyla alakalı da bir problem yaşıyor olabileceğinizi düşünüp kamera ayarlarını gözden geçirmenizde yarar bulunmaktadır.

Eba video başlatılamıyor

Eba video başlatılamıyor hatası için yukarıdaki adımları işleme koymanız gereklidir. Bunların haricinde başlatılamayan videonun bir diğer nedeni ise sunucularda yaşanan yoğunlukla alakalı olabilir. Aynı hatayı başka arkadaşlarınızda alıyorsa bu durumda beklemekten başka bir yol bulunmamaktadır.

Yalnız sorun sadece sizden kaynaklıyorsa internet bağlantınızla alakalı problem yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantılarınızı gözden geçirerek yeniden bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Arka plandaki uygulamalarınızı kaldırıp cihazınızı en güncel hale getirmenizle birlikte problem çözümlenmiş olacaktır. Hala daha sorun devam ederse bu durumu bize yorum alanından bildirebilirsiniz. Gerekli olan kontrolleri bize ilettiğiniz şekilde işleme alacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here