Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Eba canlı derse katılamıyorum ve giremiyorum sorunu için nasıl bir çözüm yolu izleyeceğinizi ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Dünya geneline yayılan ve bir çok insanın ölümüne sebep olmuş COVİD-19 etkileri hala daha devam etmektedir. Virüsün ülkemizde de etkisini gösterdiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla eğitimler artık uzaktan verilmeye başlandı. Ancak bir çok kullanıcı Eba canlı derse katılamıyorum ve giremiyorum dediğinden ötürü oluşan bu sıkıntının önüne geçilebilmesi için nelerin gerekli olduğunu konu aldık.

Canlı derse katılımınızın sağlanabilmesi için bilgisayarınız ya da telefon ve tabletinizin bir wifiye bağlı olması gerekiyor. İnternete bağlı olmadığınız taktirde Eba canlı derse katılımınız olmayacaktır. Bağlantılarınızın var olmasına rağmen açılmıyor ise bu durumda gerekli olan ayarları aşağıdaki şekilde işleme alabilirsiniz.

Eba canlı derse katılamıyorum ve giremiyorum

Eba canlı derse katılamıyorum ve giremiyorum

Eba canlı derse katılamıyorum sorununun sadece sizle ilgili olmadığını genel bir problem olduğunu da unutmamanızda yarar bulunuyor. Çünkü aynı saatlerde binlerce öğrencinin yüklenmesi ile birlikte internet ağında da bir yoğunluk meydana gelebilmektedir. Fakat siz hiçbir şekilde açamıyorsanız bu durumu aşağıdaki vereceğimiz bilgiler ışığında çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bilgisayarınızda, telefon ya da tabletinizden bağlantı kurmayı deniyorsanız güncellemelerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Güncelleme gelmişse bundan ötürü bağlantı kurmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Onun dışında VPN bağlantısı aktif durumda ise bunu kapalı konuma getirerek tekrar bağlantı kurmayı deneyin.

Tarayıcı üzerinden bağlantı kurmayı deniyorsanız hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onu kapatıp açın ya da farklı bir tarayıcı üzerinden giriş yapmayı deneyin. Ayarlarınızı işleme koymanızla birlikte VPN dışında farklı bir Proxy ayarı kullanıyorsanız onları da kapatarak normal bağlantı üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

Eba canlı derse giremiyorum

Eba canlı derse giremiyorum diye moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Belirttiğimiz işlemleri devreye aldığınızda sorunun giderilmiş olması gerekiyor. Tüm bu işlem aşamaları sonucunda da sorun devam ederse cihazlarınızı kapatıp yeniden başlatarak deneme sağlamanız gereklidir.

Yine girilemiyor ise geriye cihazın sıfırlaması kalmaktadır. Başka cihazlardan deneme yaptığınızda girebiliyor sadece sizin cihazınız giremiyorsa bunun başka bir açıklaması bulunmamaktadır. Eba ile alakalı sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here