Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Diske yazılmayı bekleyen dosyalar var hatası ile alakalı gereken bilgileri ele alacağız.

Genel itibariyle Windows 7 işletim sistemli bilgisayarlarda görünen bu hata mesajı ile alakalı çoğu kullanıcı nedenini merak etmektedir. Nedenleriyle birlikte gerekli incelemeyi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Vereceğimiz bilgiler ışığında ilerleme gerçekleştirebileceksiniz.

Diske yazılmayı bekleyen dosyalar var sorununa dur diyebilmek için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini aşamalı olacak şekilde sizlere paylaşırken sağlayacağımız işlemler neticesinde sorun kalmadan kullanımlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

Diske yazılmayı bekleyen dosyalar var hatası

Diske yazılmayı bekleyen dosyalar var hatası

Yazılmayı bekleyen dosyalar var sorunu için izlenecek çözüm yöntemleri farklı olsa da en kolay olan işlem bilgisayarım alanına girişinizi gerçekleştirerek ‘’DVD-CD ROM’’ alanına gelmeniz olacaktır. Haricinde CD ye yazdırmak istediğiniz dosyanın yazılmadan askıda kalmasından dolayı bu hatayı aldığınızı da bilmenizi istiyoruz.

Yani siz dosyayı her ne kadar eklediniz saysanız da CD ye yazdırmak istediğiniz bağlantılar bu şekilde görünüyorsa hala daha hata var demektir. İlgili hatanın giderilebilmesi için ise sağ tıklayıp ‘’Diske yaz’’ demeniz gerekiyor.

DVD-CD ROM alanına sağ tıklayıp diske yaz dedikten sonra ilgili hata ile karşılaşmayacağınızı siz de görmüş olacaksınız. Artık CD ye yazdırmak istediğiniz dosyayı da bu vesile yazdırmış olacaksınız. Tabi sorunun farklı çözüm noktaları da bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna da beraber göz gezdireceğiz.

Diske yazılmayı bekleyen dosyalar var sorunu için Başlat düğmesini ve ardından, Bilgisayar öğesini tıklatınız. DVD sürücüsünü seçiniz sağ tıklayınız ve geçici dosyaları sil’i seçiniz. Onay penceresinde, Evet’i tıklayınız.

Gerçekleştireceğiniz ayarlar sonucunda bilgisayarınızı kapatıp yeniden açtığınızda sorununuzun giderilmiş olduğunu göreceksiniz. Problem olur da devam ederse bu durumda bize almış olduğunuz hatayı gönderebilirsiniz. Gereken incelemeyi sizin adınıza yaparak yorum üzerinden yine aynı şekilde cevabını vermiş olacağız.

Disk ile ilgili hatalar farklılaşabilmektedir. Nero gibi yazılım programları ile birlikte de denemenizi sağlayabilirsiniz. Ancak biz size en kolay yöntemi paylaşmaktayız. Takıldığınız veya sormak istediğiniz yerleri bize yorum alanından dile getirmenizle birlikte gereken bilgilendirmeleri aynı şekilde yorumdan sizlere ileteceğimizi de bilmenizi istiyoruz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler diliyoruz.

Önceki İçerikCD ye ve DVD ye dosya yazdırma ve yazdıramıyorum
Sonraki İçerikYazdırma biriktiricisi hizmetini başlatamadı hatası
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz