Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına aldığımız bu yazımızda Database de istenilen kayıt yok hatası ile alakalı yapmanız gereken işlem aşamalarının neler olduğunu anlatacağız.

Corona virüsünün tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte bazı uygulamaları kendi içerisinde bir anda popüler hale geldi. Nedeni ise insanların alışverişlerinin tamamını internet üzerinden yapmalarından kaynaklanmaktadır. Lakin kartla alakalı iptal işlemleri yapmak isteyen kullanıcıların bazı hatalarla karşılaştığını gördük. Database de istenilen kayıt yok hatası alıyorsanız bunun sebebinin ne ile alakalı olduğuna bakacağız.

  • Database yazısının Türkçe anlamı ‘’Veri tabanı’’ olarak bilinmektedir.
  • Yani kartın veri tabanı ile alakalı da sorun yaşıyor olabilirsiniz. Hatayı çözüme kavuşturmak için nelerin gerekli olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

Database de istenilen kayıt yok hatası

istenilen kayıt yok

İstenilen kayıt yok hatası alma nedeniniz iptal işlemi sırasında meydana gelen bir problemdir. Muhtemelen yaptığınız bir işlemi iptal etmeye çalıştığınız esnada bu uyarı ile karşılaştınız. İptal işlemi ise provizyon işleminden 1 hafta sonra yapılabilmektedir. Yani Finansallaştırma olmadan siz finansallaştırmayı iptal yapmaya çalıştığınız da bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

O yüzden böyle bir hata ile karşılaşmak istemiyorsanız bir hafta sürenin bitmesini bekleyin. Süre bittikten sonra tekrar deneme yaptığınızda ise böyle bir uyarının karşınıza gelmediğini göreceksiniz. Alınan hatanın farklı nedenleri bulunmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu çözüm alınan hatanın ilk çözümüdür.

Hatanın bir diğer nedeni ise firmaya ait bir mid bağlantısı ile firmaya ait bir diğer mid kullanımı sağlayarak finansallaştırmanın ya da iptal işlemini yapmak istemenizden kaynaklanmaktadır. Yani bir program kullanımı sağlayarak mid kullanımı yapılmış bir işlem sonrasında bir diğer mid ile finansallaştırma yapma ya da iptal yoluna girmenizden kaynaklıdır.

Database kayıt yok hatası

Database kayıt yok hatası ile alakalı nedenleri ve çözüm yollarını sizlere paylaşmış bulunmaktadır. Kısaca özetleyecek olursak birincisi iptal işlemi için bir haftalık sürenin geçmesini beklemeniz gereklidir. Diğer yöntem ise mid bağlantısı ile farklı bir firmaya ait mid kullanımı finansallaştırma ya da iptal işlemi yapmamanız gerekiyor.

Aldığınız hatanın çözümüne yönelik verdiğimiz işlemler sorununuzu gidermedi ise bununla alakalı bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Onlara yaptığınız işlemleri de belirtmeniz halinde çözümünü sağlayacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here