Paylaş

D Link N300 repater kurulumu yapma. Evimize aldığımız d link n300 repater kurulumun yapılması yönünde sağlanacak ayarlardan bahsedeceğiz.

Evimizde kullanımını gerçekleştirdiğimiz modemler belli bir alandan sonra yavaş yavaş bazı sorunlar yaşatabilmektedir. En sık görülen sorulardan birisi de modemin çekim alanındaki gücün ilerleyen dönemlerde azalmasıdır. Odadan odaya geçince ya da modemin dibindeyken dahi çekmeme sorunları meydana gelebilmektedir. Yaşanan bu sorun sonrasında cihazınızın kanal ayarlarını 1,6,9 ya da 11 olarak ayarlayıp denemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu ayarlar sonuçsuz kalırsa bu durumda haliyle menzil genişletici ihtiyaç duyulmaktadır. Sorunu genel olarak evi geniş olan kişiler oldukça fazla yaşamaktadır. Onlar zaten mecburi olarak güçlendirici alarak modemden alınan sinyalin daha fazla alana yayılmasına imkan sağlamaktadır. Sinyalin güçlenmesi için almış olduğunuz D link n300 ürününün repater kurulum ayarlarının devreye girebilmesi adına gerekli işlemleri birlikte gerçekleştireceğiz. Böylelikle sorunsuz bir şekilde kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz.

D Link N300 repater kurulumu yapma

D link n300 kurulumu nasıl yapılır, d link n300 repater kurulum ayarları, d link n300 kurulum, d link n300 repater kurulumu nereden yapabilirim, n300 repater kurulumunu yapamıyorum, d link n300 ürününün kurulumu nasıl yapabilirim. Almış olduğunuz güçlendiricinin ayarlarını kendiniz hızlı bir şekilde yapabilin diye araştırmalarımızı tamamladık. İlgili araştırmalar sonucunda işlemleri belirtilen ayarlar üzerinden işleme aldırabilirsiniz.

D link n300 repater kurulum

Almış olduğunuz cihazın kurulumunu gerçekleştirebilmek için ilk olarak kablo bağlantılarını doğru bir şekilde yapmamı gereklidir. Ethernet kablo bağlantısının bir ucunu ürünün arka kısmındaki yerine diğer ucunu da bilgisayarınıza takıyoruz.

D Link N300 repater kurulumu yapma, d link repater kurulumu, d link n300 kurulum, d link n300 nasıl kurulur, d link n300, d link n300 repater

  • Ayarları gerçekleştirdikten sonra bilgisayardan boş bir sayfa açarak arama satırı alanına ‘’192.168.0.50’’ yazarak Entera tıklıyoruz.
  • Ardından karşımıza şifre istenen bir ekran gelecektir. Bu alanı boş bırakarak giriş butonuna tıklıyoruz.
  • Cihazın ara yüzüne giriş yaptıktan sonra zaten kurulum işlemlerini otomatik yönlendirecektir.
  • İlk gelen ekranın altında bulunan ‘’Next’’ butonuna tıklıyoruz.
  • Bir sonraki ekranda ise alt kısımda ‘’Wi-fi’’ yazan bir seçenek göreceksiniz. Wi-fi seçeneğine tıklıyoruz.
  • Beraberinde karşınıza çevrenizde bulunan kablosuz ağların olduğu bir ekran gelecektir. Burada bağlanmak istemiş olduğunuz ağ seçiyoruz ve beraberinde şifresini girerek next tuşuna basıyoruz.
  • Sonrasında gelen ekranda alt kısımda ‘’Finish’’ butonu belirecektir. Zaman dilimi dolduktan sonra kurulum ayarları bitmiş olacaktır.

 

Bundan sonra rahat bir şekilde her alanda sinyali güçlü alacaksınız. Takıldığınız bir yer varsa bunu bize yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

İsterseniz hazırladığımız Tp link 8817 modem kurulumu resimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

D Link N300 repater kurulumu yapma, d link repater kurulumu, d link n300 kurulum, d link n300 nasıl kurulur, d link n300, d link n300 repater

D Link N300 repater kurulumu yapma, d link repater kurulumu, d link n300 kurulum, d link n300 nasıl kurulur, d link n300, d link n300 repaterD Link N300 repater kurulumu yapma, d link repater kurulumu, d link n300 kurulum, d link n300 nasıl kurulur, d link n300, d link n300 repater D Link N300 repater kurulumu yapma, d link repater kurulumu, d link n300 kurulum, d link n300 nasıl kurulur, d link n300, d link n300 repater

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here