Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda CNET WNRE5300 router ayarı ve kurulumu konusundaki işlemlerin nasıl sağlanacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Evimizde ya da iş yerimizde kullandığımız modemler istenilen çekim alanını vermediği zaman modem değişimi yerine direk router alarak bunu desteklemekteyiz. CNET ürünleri ise bu bağlamda oldukça çözüm odaklı gelmektedir. CNET WNRE5300 router ayarı ve kurulumu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız ayarların nereden yapılacağına ilişkin tüm bilgileri sizinle paylaşacağız.

  • Vereceğimiz bilgilerle birlikte almış olduğunuz ürünü çok kolay bir şekilde kurabileceksiniz.
  • Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra ise ürünü farklı bir prize takarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Ben hazırım hadi başlayalım diyorsanız işlemlerimize başlayabiliriz.

CNET WNRE5300 router ayarı ve kurulumu

CNET WNRE5300

CNET WNRE5300 kurulumu için öncelikle kablo bağlantılarının doğru bir şekilde takılı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Cihaz ve bilgisayar arasındaki sarı Ethernet kablosunun takılı olması durumunda ayarlarınıza başlayabilirsiniz.

Kablonun takılı ve diğer bağlantılarında hazır olduğu anda bilgisayarınızın tarayıcısından boş bir internet sayfası açın. Adres satırı alanına ‘’192.168.10.1’’ yazıp enter tuşuna dokunun. Karşınıza gelen ekranda;

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin olacak şekilde girişinizi gerçekleştirin.

Cihazın ara yüzünün içerisine girdikten sonra gelen ekranda ‘’WISP’’ adını göreceksiniz. Buranın üzerine tıklamanızla birlikte karşınıza yeşil bir ekran ve bu ekran içerisinde de kablosuz ağ isimlerinin olduğunu göreceksiniz. Bu alanda kendi kablosuz ağ isminizi bulmalısınız. Baktınız ki tüm çevre ağlar var ancak bir tek sizin ağ isminiz yok böyle durumlarda modeminiz kapalı durumda olabilir.

Ana modem kapalı ise onu da prize takarak çalıştırın. Ve ardından sayfadaki ‘’Yenile’’ butonuna tıklayıp ilgili kablosuz ağ isminin gelmesini bekleyin. Ağ ismi geldiğinde yanındaki ‘’Tik’’ tuşuna basın.

Ağ isminizin gelmesi sonrasında karşınıza kablosuz ağ şifrenizi girmenizi isteyecek bir ekran gelecektir. Bu ekrana ağ şifrenizi girelim. Alt kısımda da ‘’Kablosuz ağ adı’’ yer almaktadır. İsmin farklı görünmesini istiyorsanız buraya da Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ ismi verip ‘’Uygula’’ diyelim.

CNET WNRE5300 router kurulumu

CNET WNRE5300 router

CNET WNRE5300 router kurulumu işlemlerinizin sonuna gelirken gelen sürenin bitmesini bekleyin. Süre bittikten sonra router ayarlarınız da bitmiş olacaktır.

Aldığınız ürünü farklı bir prize takarak verdiğiniz ağ ismini görüp modem şifrenizi girdikten sonra ayarlar da tamamlanmış olacaktır. Cihazla alakalı aklınıza takılan ya da yapamadığınız bir yer olması durumunda sorunu bize yorum alanından bildirmeniz yeterlidir.

CNET WNRE5300 kurulumu
CNET WNRE5300 router ayarı ve kurulumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here