Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda CNet CVR984RV modem ayarı ve kablosuz kurulumu konusundaki ayarlarınızı nereden yapacağınızı konu aldık.

COVİD-19 virüsünün yaygınlaşmasıyla beraber eğitimler internet üzerinden verilmeye devam ederken bu bağlamda modemlerin de önemi oldukça artmıştır. Modemler interneti size sunmayı sağlayan araçlar olsa da iyi bir modem kaliteli bir hizmeti size sunacaktır. Almış olduğunuz CNet CVR984RV modem ayarı ve kablosuz kurulumu için yapmanız gereken adımları sizlere aktaracağız.

  • Modem kurulumunuzun sağlanabilmesi için öncelikle kablolu bağlantılarınızın doğru bir şekilde yapılması gerekiyor.
  • Kablo bağlantılarınızı doğru bir şekilde taktıktan sonra bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken sarı ya da gri renkteki Ethernet kablosunun da takılı olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Verdiğimiz bu bilgileri dikkate almanızla birlikte artık kurulum işlemlerinize başlayabilirsiniz.

CNet CVR984RV modem ayarı ve kablosuz kurulumu

CNet CVR984RV

CNet CVR984RV modem kurulumu için öncelikle bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıyoruz. Ardından adres satırı kısmını silmenizle birlikte arama satırı bölümüne 192.168.1.1 yazdıktan sonra enter tuşuna basın. Karşınıza gelecek olan;

Kullanıcı adı: admin

Parola: admin yazdıktan sonra giriş yap butonuna dokunun.

Açılan ekranda ‘’Sihirbaz’’ var ise Sihirbaz bölümüne yok ise de ‘’Kurulum’’ ya da ‘’Setup’’ bölümüne tıklayıp devam ediyoruz. Sol tarafta bulunan ‘’Wizard’’ ya da ‘’Sihirbaz’’ bölümüne tıkladığınızda ise karşınıza ‘’Hızlı yapılandırma’’ ekranı gelecektir. Gelecek olan sayfada;

VPI:8

VCI:35

Kullanıcı adı; kısmında internet servis sağlayacağınız tarafından size verilen kullanıcı adını girin.

Şifre; alanına ise yine internet servis sağlayıcısı tarafından verilmiş olan şifre bilgilerinizi girişini sağlayın.

Tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sonucunda alt tarafta bulunan ‘’Bir sonraki’’ ya da ‘’Next’’ butonuna tıklayıp işlemlerinize devam ediyoruz.

CNet CVR984RV kablosuz ayarı

CNet CVR984RV kablosuz kurulumu

CNet CVR984RV kablosuz ayarı için işlem aşamalarını devreye koymanızla birlikte gelecek olan sayfada,

SSID: buraya görülmesini istemiş olduğunuz kablosuz ağ adının girişini gerçekleştirin.

Şifreleme; ise ‘’WPA 2 Karışık’’ olması gereklidir.

Alt tarafta bulunan Ön paylaşımlı anahtar; alanına da daha öncesinde vermemiş olduğunuz en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir tane kablosuz ağ şifresi yazmanız gereklidir.

Ağ şifre bilgilerinizi yazmanızla beraber kablosuz ağ ayarlarınızı da bitirmiş olacaksınız. Modemle alakalı karşılaştığınız farklı sorun varsa eğer bize yorumdan bildirebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz ayarlarla birlikte internet gelmiyor ise internet servis sağlayıcınızı arayıp arıza kaydı bırakabilirsiniz.

CNet CVR984RV modem ayarı ve kablosuz kurulumu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz