Paylaş

CNet CAR 900 modem kurulumu resimli. Almış olduğunuz Cnet car 900 modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının nasıl yapılacağını hazırladık.

Modem alındığında ilk yapılması gereken işlem kurulum ayarlarının devreye sokmaktır. Tabi bu işlem öncesinde ilgili kablo bağlantılarını doğru olacak şekilde yapmanız gerekiyor. Ana hattan gelen kablo bağlantısını modemin arka alanında bulunan wan ya da dsl girişine takıyoruz. Yine aldığınız modemin kutusunda çıkan adaptör kablosunu prize ucunu da modemin arka alanındaki giriş bölümüne takıyoruz. Bu işlemi sağladıktan sonra modemin on of tuşuna basarak çalıştırmasını sağlıyoruz. Geriye kalan sarı ya da gri bir Ethernet kablosu olacaktır. Ethernet kablosunun bir ucunu da modem üzerinde bulunan Lan 1, Lan 2, Lan 3, Lan 4 port girişlerinden herhangi bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu da bilgisayarınızın kasa alanına ya da lap top kullanıyorsanız sağında veya solunda giriş yeri bulunmaktadır. Bu alana taktıktan sonra kurulum için her şey hazır demektir. Şimdi bilgisayar üzerinden aldığınız ürünün kurulumuna dair işlem detaylarını birlikte inceleyeceğiz.

CNet CAR 900 modem kurulumu resimli

Cnet modem kurulumu, cnet modem kurulumu nasıl yapılır, cnet car 900 kurulum nasıl yapılır, car 900 kablosuz kurulum, cnet kablosuz kurulum, car 900 kablosuz ağ ayarları nasıl yapılır, cnt car 900 kablosuz şifre belirleme. Modeminizi yeni aldığınız da kurulumun yapılmasında oldukça sıkıntı çekmektesiniz. Her modemin içinde kullanım klavuzu çıksa da ayarları bazen bu bilgilere göre yapamayabiliyoruz. Aldığınız ürünün kurulum işlemlerini kapsamlı bir şekilde ele aldık.

Cnet car 900 kablosuz kurulum

Öncelikle kurulum işlemlerinin sağlanabilmesi için bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıyoruz. Arama satırı alanına ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Entera tıklıyoruz.

CNet CAR 900 modem kurulumu, cnet kablosuz kurulum, cnet modem kurulumu, car 900 modem ayarı, cnet car 900 kurulum ayarı, cnet car kablosuz ayarı

 • Karşımıza gelecek olan ekranda,
 • Kullanıcı adı: admin
 • Parola: admin olacak şekilde giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Gelen ekranda ‘’Sihirbaz’’ kısmına erişim sağlıyoruz.
 • Sihirbaz bölümüne girdiğiniz de ise bu alanda,
 • VPI: 8 ve VCI:35 olarak giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Kullanıcı adı: İnternet servis sağlayıcısından size verilen kullanıcı adınızı giriyoruz.
 • Şifre: Yine bölüme internet servis sağlayıcısından size verilen kullanıcı adınızın girişini gerçekleştiriyoruz.

Ayarları yaptıktan sonra aşağıda bulunan ‘’İleri’’ butonuna tıklıyoruz. Yine karşımıza gelen ekranda,

 • Wlan: Etkinleştir
 • SSID: bu alana Türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ adı belirliyoruz.
 • Ön paylaşımlı anahtar: Bu alana ise En az 8 En fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifresi belirleyip ‘’İleri’’ butonuna tıklıyoruz.
 • Son gelen ekran da ‘’Değişiklikleri uygula’’ demeniz halinde kurulum işlemleri tamamlanacaktır.

Artık CNet CAR 900 modem kurulumu tamamlandığından ötürü internet üzerinde gezintilerinize başlayabilirsiniz. Dilerseniz Tp link td 8817 modem kurulumu resimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

CNet CAR 900 modem kurulumu, cnet kablosuz kurulum, cnet modem kurulumu, car 900 modem ayarı, cnet car 900 kurulum ayarı, cnet car kablosuz ayarı CNet CAR 900 modem kurulumu, cnet kablosuz kurulum, cnet modem kurulumu, car 900 modem ayarı, cnet car 900 kurulum ayarı, cnet car kablosuz ayarı CNet CAR 900 modem kurulumu, cnet kablosuz kurulum, cnet modem kurulumu, car 900 modem ayarı, cnet car 900 kurulum ayarı, cnet car kablosuz ayarıCNet CAR 900 modem kurulumu, cnet kablosuz kurulum, cnet modem kurulumu, car 900 modem ayarı, cnet car 900 kurulum ayarı, cnet car kablosuz ayarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here