Chrome tarafından engellendi dosya tehlikeli. Google chrome tarayıcınız üzerinden indirme istediğiniz dosya ile alakalı bu hatayı alıyorsanız çözüm yazımızda.

Bilgisayarınıza internet üzerinden bir dosya indirmeye çalıştığınızda belirtilen hatayı alıyorsanız nedenine ilişkin bilgi vereceğiz. İnternet üzerinden ihtiyaç duyduğumuz bir dosyayı anında bilgisayarımıza indirmek isteriz. İndirmek istediğiniz dosya şayet Google chrome tarayıcısından bilgisayarınıza indirilmeye çalışıyorsa tehlikeli görmesi halinde indirme engellenir. Alınan hata bağlantılı şekilde chrome tarafından engellendi hatası alt tarafta karşınıza gelecektir. Fakat indirmeye çalıştığınız dosya uzantısında herhangi bir tehlikenin olmadığını ve bilgisayarınıza bir zarar vermeyeceğine inanıyorsanız indirmeye devam edebilirsiniz. İndirme sırasında meydana gelen bu hatayı kaldırarak işlem sağlamak istiyorsanız onunla ilgili çözümü de sunmaya çalışacağız. Belirttiğimiz ayarlarla birlikte sorunumuz ortadan kalkacak ve dosya bilgisayarınıza inecektir.

Chrome tarafından engellendi dosya tehlikeli

Chrome dosya tehlikeli diyor, google chroma dosyayı engelliyor, chrome dosya tehlikeli uyarısı gelmesin, chrome tarafından engellendi hatası nasıl giderilir, chrome dosya indirme uyarısı, Google chrome tarayıcınız üzerinden indirme sağlanan dosya bağlantısında herhangi bir virüsün olmadığına inanıyorsanız çözüm işlemlerini sizlere sunacağız.

Chrome dosya tehlikeli diyor

Bilgisayarınızı koruyan bir antivirüs programı varsa bunu ilk olarak devre dışı bırakmanız gerekecektir. Dosya inene kadar devre dışı bırakıp indikten sonra tekrar faal hale getirmesini sağlayabilirsiniz. Söylediğimiz gibi dosyanın içerisinde virüs olmadığına kanaat getirdiyseniz bu işlemleri devreye alabilirsiniz.

Chrome tarafından engellendi dosya tehlikeli, chrome tarafından engellendi, google chrome dosya tehlikeli diyor, chrome dosya tehlikeli hatası, chrome tarafından engellendi uyarısı
  • chrome://settings/syncSetup alanına girişimizi gerçekleştirmeniz gerekecektir.
  • Bu alana erişim yaptıktan sonra Chrome güvenliği iyileştirmeye yardımcı olun yanındaki pencereyi aktif hale getirmeniz yeterlidir.
  • Tekrar dosyanın indirilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Dosya yapılan işlemler sonucunda inme tamamlanırsa antivirüs programınızı faal hale getirip bu alanı tekrar kapalı konuma getirebilirsiniz.
  • Tüm bu işlemler tamamlandığında sorun yaşanmaya devam ederse bunları bize yorum alanından belirtebilirsiniz.

Google chrome tarayıcısı herkesin tercih ettiği tarayıcılar arasında yer almaktadır. Ancak indirilen dosyalar size bağlı değişkenlik gösterdiği için dosyanın tehlikeli olup olmadığı sizlere bağlıdır. Arkadaşınız ya da tanıdığınız biri indirdi virüs bulaşmadıysa o şekilde indirmeleri bitirebilirsiniz.

Chrome tarafından engellendi dosya tehlikeli, chrome tarafından engellendi, google chrome dosya tehlikeli diyor, chrome dosya tehlikeli hatası, chrome tarafından engellendi uyarısı
Önceki İçerikTwitter videolar otomatik oynamasın başlamasın
Sonraki İçerikTwitter videolar neden otomatik oynamıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here