Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Chrome okuma modunu etkinleştirme ve aktif etme işlemlerinizi nereden ve nasıl yapacağınızı ayrıntılı şekilde ele alacağız.

Bilgisayarınızda veya telefonlarda tercih etmiş olduğumuz tarayıcıların kullanımı isteğe bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Google chrome tercih eden kullanıcı sayısı da günden güne artmaktadır. Chrome okuma modunu etkinleştirme ve aktif etme işlemlerinizi ise nasıl ve nereden yapacağınızı birlikte kontrol edeceğiz.

Okuma modunun tarayıcınızda aktif edilmesi durumunda arka planda okuyamadığınız yazıları artık çok rahat bir şekilde inceleyebileceksiniz. Okuma ayarlarını nasıl yapılacağınıza siz de hazırsanız eğer bakabiliriz.

Chrome okuma modunu etkinleştirme ve aktif etme

Chrome okuma modu

Chrome okuma modu ayarlarını kendi içerisinde halledebileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Eklenti üzerinden aktif ederek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Tabi tarayıcınız için daha öncesinde böyle bir ayar yapmadıysanız eğer ilgili ayarların nasıl sağlanacağı konusunda bir fikre sahip olamayabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Google chrome tarayıcınızı açtıktan sonra adres satırı kısmını temizleyip arama satırı alanına ‘’ chrome://flags/#enable-reader-mode’’ yazıp enter tuşuna basın. Ya da bu verdiğimiz linkin üzerine doğrudan tıklayıp ilgili sayfaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ekrana giriş işlemi gerçekleştirdiğinizde Enable Reader Mode yazısını zaten ilk sırada görmeniz gerekiyor. Bunun karşısındaki yer şayet ‘’Disabled’’ olarak işaretli ise ‘’Enabled’’ olarak değiştirmeniz ile birlikte ayarlarınızı bitirmiş olacaksınız.

Chrome okuma modunu aktif etme

Chrome okuma modunu etkinleştirme ve aktif etme

Chrome okuma modunu aktif etme işlemleriniz için yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Şayet bu ayarları yaptıktan sonra hala daha aktif edilmedi ise tarayıcınızı kapatıp yeniden açarak aynı işlemleri tekrar deneyin. Bu da sorunu gidermezse bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemlerinizi deneyebilirsiniz.

Gelen güncellemeler varsa bu güncellemelerinizi kontrol ederek işlemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sormak veya eklemek istedikleriniz varsa bize bunu yorum alanından ulaştırmanız yeterli olacaktır. Google chrome tarayıcısını kullanan kitle kadar kullanmayı sevmeyen ya da benimsemeyenlerde bulunmaktadır. Lakin sunmuş olduğu hizmet kalitesinden ötürü tercih eden kitle sayısının fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Chrome tarayıcınızla alakalı diğer işlemlerinizi de bu doğrultuda web sitemizden takibini sağlayabilirsiniz. Sizlerden gelen bilgilendirmeler doğrultusunda yazılarımızı hazırlamaya devam etmekteyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here