Paylaş

Chrome idm eklentisi gözükmüyor çıkmıyor. Bu web sitesinden uygulamalar uzantılar ve kullanıcı komut dosyaları eklenemez hatası için gereken çözümü sizler için hazırladık.

En sık kullanılan tarayıcılardan birisi olan google chrome eklenti yüklenmesine izin verilmemeye başlandı. Farklı bir kaynaktan eklenti yüklemek isteyen google chrome kullanıcıları Bu web sitesinden uygulamalar uzantılar ve kullanıcı komut dosyaları eklenemez uyarısı ile karşı karşıya kalmaktadır. Yaşanan bu durum sonrasında eklenti yüklenmesi gerçekleştirilmemektedir. Google chrome kullanıcıları ise yaşadıkları bu sorun sonrasında problemin nasıl gidereceğini merak ediyordu. Aslında çözüm sanıldığından daha basip bir hal almış durumdadır. Çünkü google chrome kullanıcılarının bu isteğine kayıtsız kalmayacak web mağaza alanına IDM Internet Download Manager eklentisini getirmiş durumdadır. IDM eklentisinin chrome üzerinden gözükmemesiyle alakalı olarak da hangi ayarların takip edilerek bu alanı görebileceğinize birlikte bakarak sorunu gidermiş olacağız.

Chrome idm eklentisi gözükmüyor çıkmıyor

Chrome idm nerede, google chrome idm görünmüyor, chrome idm bulamıyorum, chrome idm nasıl eklenir, google chrome idm çıkmıyor, google chrome idm gözükmüyor, google chrome idm indirme nasıl yapılmaktadır, google chrome idm nasıl iner. Sorularının karşılıksız kalmaması için iki yöntemle idm ile ilgili bilgilere ulaşabilmenizi sizlere sunacağız.

Chrome idm nerede

Chrome idm eklentisinin indirilebilmesi için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Gelen ekranın sağ tarafında var olan Chrome’a ekle butonuna tıklamanız halinde tarayıcıya idm eklemesi yapılacaktır.

Chrome’a eklendi dedikten sonra artık eklenti etkinleştirilmiş olacaktır. Şayet yapılan ayarlar sonrasında chrome üzerinden eklenti gözükmez ise bu durumda manuel olarak eklemeniz gerekecektir.

Chrome idm eklentisi gözükmüyor çıkmıyor, chrome idm gözükmüyor, chrome idm çıkmıyor, chrome idm nerede, chrome idm indirme, idm eklenti indirme

  • Manuel ekleme işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle IDM kurulu olan dosya klasörünün içerisine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • 64 için; C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager 34 için; C:\Program Files\Internet Download Manager olarak görebileceksiniz.
  • Onun sonrasında klasör alanı içerisinde IDMGCExt.crx dosya bağlantısını bulmanız gerekecektir.
  • Yapılan ayarlar sonrasında Google chrome tarayıcısının içerisine giriş işlemi sağlıyoruz.
  • Chrome tarayıcısı içerisinde uzantılar alanına geliyoruz.
  • Sonrasında klasör de gördüğümüz IDMGCExt.crx dosya bağlantısını sürükle bırak yöntemini takip ederek uzantılar alanına bırakıyoruz.
  • Sağlanan ayarlar sonrasında artık Google chrome IDM eklentisini görünmeye başlayacaktır.

Chrome idm eklentisi gözükmüyor çıkmıyor işlemleri için belirtilen ayarları sağladıktan sonra sorun giderilmiş olacaktır. Takıldığınız nokta olursa yorumda belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here