Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda CD ye ve DVD ye dosya yazdırma ve yazdıramıyorum diyenler için konuyu ele almış bulunuyoruz.

Bilgisayarınızda var olan bir dosyayı boş CD ye aktarmak istiyorsanız eğer takip edeceğiniz yolların oldukça basit olduğunu vurgulayabiliriz. Aslında bu işlemin birden fazla yöntemi olsa da biz size en kolay yöntemi sunacağız. CD ye ve DVD ye dosya yazdırma ve yazdıramıyorum sorununa dur diyebilmeniz için gerekenleri anlatacağız.

Birkaç uygulama eşliğinde bu işlemi çok daha rahat bir şekilde sağlayacak olsanız da uygulamasız bir şekilde de ayarlarınızı sağlayabileceğinizin bilgisini verebiliriz. Şimdi isterseniz eğer hangi ayarın nasıl yapıldığı konusunda sizi bilgilendirelim.

CD ye ve DVD ye dosya yazdırma ve yazdıramıyorum

CD ye ve DVD ye dosya yazdırma ve yazdıramıyorum

CD ye dosya yazdırma ilk olarak boş olan CD ye bilgisayarınıza takınız. Ve daha sonrasında bilgisayarım alanına giriş gerçekleştiriniz. Ardından hali hazırda CD ye yazdırmak istediğiniz dosyayı ister sürükleme yolu ile isterseniz de kopyala yapıştır yöntemi ile seçip sürücüye sürükleyin. Dosyalarınız yazılmaya hazır dosyalar arasında gösterilmeye başlanacaktır.

Durum böyle olunca da size kalan CD ye dosyalarınızı yazdırmak olacaktır. Diskinize dosya yazdırmayı daha öncesinden hiç yapmadıysanız eğer vereceğimiz bilgiler eşliğinde bu sorununuzu da kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabileceksiniz.

Şimdi hazırsanız eğer yine ‘’Bilgisayarım’’ ya da ‘’Bu bilgisayar’’ alanına tekrar gelerek oradan da CD-ROM alanına gelip sağ tıklayınız. Açılan ekranda ‘’Diske yaz’’ adı altında bir seçeneğin gelmiş olması lazım. Diske yaz demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Ardık dosyanız CD ye sorunsuz şekilde yazdırılmış olması gerekmektedir.

DVD ye dosya yazdırma ayarını yukarıda bahsettiğimiz şekilde işleme koyabilirsiniz. Sağlayacağınız işlem aşamaları ile birlikte artık problemsiz olarak kullanımlarınıza başlayabilirsiniz. Şayet ayarlarınız sırasında hatayla karşılaşırsanız bu durumda izlemeniz gereken yöntem oldukça basittir.

Alınan hatayı bize harfiyen iletmeniz ile birlikte o konu hakkında da sizi bilgilendireceğimizi bilmenizi istiyoruz. Bunların dışında bilgisayarınıza gelen güncellemeden kaynaklı yazdırma sırasında bir problem ile karşılaşmış olabilirisiniz. Güncellemelerinizi yeniden yapıp ardından yeniden başlat demenizle birlikte sorun giderilmiş olması gereklidir.

Önceki İçerikWindows 11 donanım gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikDiske yazılmayı bekleyen dosyalar var hatası
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz