Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via P2 format atma ve sıfırlama işlemlerinin nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzda arızalanma olması durumunda bu sorunun giderilebilmesi için araştırma içerisine girebilirsiniz. Artık teknik sorunların giderilmesi ise oldukça basittir. En son işlem olarak sıfırlama yöntemini kullanabilirsiniz. Casper Via P2 format atma ve sıfırlama noktasında dikkat edilmesi gerekenlere değineceğiz.

  • Telefonunuzun içerisinde bulunan ayarların bozulmadan ve hiçbir bilgi kaybolmadan sıfırlama işlemi yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.
  • Size hangi ayarın nereden yapılacağı ve öncesinde alacağınız önlemlerden kısaca bahsedeceğiz.

Casper Via P2 format atma ve sıfırlama

Casper Via P2 format atma ve sıfırlama

Casper Via P2 format atma ayarları için öncelikle telefonunuzun içerisinde bulunan ve sizin için önemli olan tüm verilerin yedeklemesini almanızı öneriyoruz. Bu verilerin yedeklemesini almanızla birlikte artık geriye sıfırlama kalacaktır. Ancak rehberim gitmesin istiyorsanız ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Şarj yüzdeniz ise %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Verdiğimiz bilgiler ışığında işlemlerinize artık başlayabilirsiniz.

  • Telefonun ana menüsünde‘’Ayarlar’’ kısmına erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Daha sonrasında da  ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gereklidir.
  • Tüm işlemlerin devamında ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyebilirsiniz.
  • Ayarların sonunda ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Belirtilen ayarlarınızla birlikte işlemlerinizi noktalamış olacaksınız. Olur da ekstra bir problem yaşarsanız bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz. Ancak probleminizi iletmeden önce aşağıdaki 2. Yöntemi de muhakkak denemenizi tavsiye ediyoruz.

Casper Via P2 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz. Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via G1 Plus format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikinstagram sınırlamayı açma ve açamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz