Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via P1 format atma ve sıfırlama noktasında sizi bilgilendiriyor olacağız.

Donanımsal olmayan ve teknik olan problemlerde artık kısa bir ön araştırma yapmanız probleminizin giderilmesine imkan sunmaktadır. Casper Via P1 format atma ve sıfırlama noktasındaki ayarlarınız için dikkat edilmesi gerekenleri aşamalı olacak şekilde ele alacağız.

  • Telefonunuzun yavaşlaması, içerisine virüs bulaşması ya da komutlarınızı geç algılıyor olması sinirlerinizi bozabilir.
  • Böyle durumlarda izlenmesi gereken yol tam anlamıyla bizim size ileteceğimiz yollardan geçmektedir.
  • Sizden isteğimiz ise verdiğimiz bilgileri doğru olacak şekilde işleme koymanızdır.

Casper Via P1 format atma ve sıfırlama

Casper Via P1 format ama ve sıfırlama

Casper Via P1 format atma ayarlarınızı işleme koymadan önce telefonunuzun içerisindeki yedeklerinizi almanızı öneriyoruz. Cihaz içerisinde bulunan fotoğraf ve videolarınızın yedeğini alırken rehber yedeklemesini almayı da unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Verilerinizin yedeklerini almanızla birlikte telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek aşağıdaki adımları işleme koymanız da fayda bulunmaktadır.

Sırasıyla vereceğimiz ayarları devreye koyabilirsiniz.

  • ’Ayarlar’’
  •  ‘’Yedekle ve sıfırla’’
  •  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’
  •  ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Bu işlem ilk sıfırlama yöntemi için geçerli olan işlemlerden birisidir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki verileri takip etmeniz yeterlidir.

Casper Via P1 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via F1 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikinstagram 2021 anılar bende yok ve çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz