Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via M3 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Mevcutta kullanıyor olduğunuzun telefonunuzda meydana gelen arızalarınız donanımsal değilse eğer sıfırlama yöntemi ile yaşadığınız tüm sorunları giderebileceğinizin bilgisini sizinle paylaşmakta fayda bulunuyor. Casper Via M3 format atma ve sıfırlama işlemi için yapacağınız aşamalardan bahsedeceğiz.

  • Sıfırlama ayarları esnasında en ufak bir problem yaşamamanız için gereken verilerinizi aktarıyor olacağız.
  • Bu aşamada sizden istediğimiz verdiğimiz bilgiler doğru bir şekilde işleme koymanız olacaktır.

Casper Via M3 format atma ve sıfırlama

Casper Via M3 format atma ve sıfırlama

Casper Via M3 format atma hususunda hangi ayarın nasıl ilerlendiği yönünde sizi bilgilendiriyorken beraberinde karşılanacak problemlerinizin de önüne geçilebilmesini sağlayacağız. Telefonunuzun içinde bulunan verilerinizin kaybolmaması için yedeklerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Yedeklerinizi almanızla birlikte ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanarak telefon rehberinizi doğrudan yedekleyebilirsiniz.

Yedekleme ayarları bitmesiyle birlikte telefonunuzun şarj yüzdesini de %70 olmasına dikkat etmenizde yarar bulunuyor. Bunlar sıfırlama esnasında karşılaşabileceğiniz problemler olmasından ötürü sizi önceden bilgilendirmek amaçlıdır.

  • Öncelikli olarak ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında da  ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyelim.
  • Son olarak ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek ayarları başlatabilirsiniz.
  • Tüm bu ayarlar neticesinde ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ Diyerek işlemleri bitirebilirsiniz.

Verdiğimiz işlemler ışığında ayarlarınızı işleme koyarsanız eğer hiçbir problem yaşamayacağınızı bildirmek isteriz. Ama sorun tüm bunlara rağmen devam ediyorsa bize bunu bildirebilirsiniz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Casper Via M3 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via A1 Plus format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via M2 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz