Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Casper Via M2 format atma ve sıfırlama işlemleri konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Kullandığımız teknolojik ürünleri kul yapımı olduğu için çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir. Oluşan sıkıntıların önüne geçilebilmesi için kısa araştırmalar yapmanız yeterli olmaktadır. Casper Via M2 format atma ve sıfırlama konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Sizin kullanıyor olduğunuz telefonda nasıl bir yol izleneceğine dair tüm detay bilgilerini ayrıntılarıyla birlikte paylaşacağız.

Casper Via M2 format atma ve sıfırlama

Casper Via M2 format atma ve sıfırlama

Casper Via M2 format atma adımları için gereken verilerin tüm ayrıntılarıyla birlikte aktaracağız. Umarım sizin için bu hususta vereceğimiz işlemler yaşadığınız sorunun giderilmesini sağlayabilir. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan nelerin yapılması gerektiğini nelere dikkat edilmesi gerektiğine değineceğiz.

Öncelikli olarak telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz de fayda bulunmaktadır. Şayet şarj yüzdesi bunun altında olursa problem yaşama ihtimalinizde oldukça yüksektir. Aynı zamanda cihaz içerisinde var olan verilerinizin yedeğini almayı unutmayınız. Yedeklerinizi alırken telefon yedeği için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. Tüm bu bilgiler ışığında artık formatlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Sırasıyla ’Ayarlar’’
  •  ‘’Yedekle ve sıfırla’’
  •  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’
  •  ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ diyerek ayarları bitirebilirsiniz.

Adımlarınızı belirtilen şekilde işleme koyduysanız sorun kalmamış olması gerekiyor. Şayet devam ederse aşağıdaki ikinci formatlamayı işleme koyabilirsiniz.

Casper Via M2 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via M3 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via F1 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz