Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via G1 Plus format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır. Kullanmakta olduğunuz telefon bahse konu olan telefon ise bu konuda nelerin gerekli olduğuna dair tüm detayları sizinle paylaşıyor olacağız. Casper Via G1 Plus format atma ve sıfırlama işlemine yönelik adımları aşamalı olacak şekilde ele alacağız.

  • Cihazın sıfırlamasını yapmadan önce alınması gereken önlemlerin olduğunu unutmamanız gereklidir.
  • Bu önlemleri bilmeden sıfırlamaya girerseniz eğer muhakkak problem ile karşılaşabilirsiniz.

Casper Via G1 Plus format atma ve sıfırlama

Casper Via G1 Plus

Casper Via G1 Plus format atma adımı da diğer casper markalar için geçerli olan işlemlerden birisidir. Dolayısıyla sizin bu konuda yapmanız gereken ne varsa hazırlamış olduğumuz yazımız içerisinde de belirteceğiz. Hazırım diyorsanız eğer işlem aşamalarına başlayabiliriz.

İlk olarak telefonunuzun içerisinde yer alan rehberin yedeklemesi, fotoğrafların yedeklemesi ve videolarınızın yedeklemesinden başlayabilirsiniz. Rehber yedeklemesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Telefonunuzun da şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz.

  • Cihazınızın ana menüsünde bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Devamında da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gereklidir.
  • Ardından ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda ilk sıfırlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız. İkinci sıfırlama ayarları için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Casper Via G1 Plus sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz. Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via A2 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via P2 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz