Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via A3316 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda yardımcı olacağız.

Çoğu yazımızda da belirttiğimiz üzere her telefonun kendine has formatlama aşaması bulunmaktadır. Aynı marka telefonların kendi içerisinde markaları değişmiş olsa dahil formatlama sistemi hepsinin aynıdır diyebiliriz. Hal böyleyken Casper Via A3316 format atma ve sıfırlama konusunda ki işlemler için sizi bilgilendiriyor olacağız.

  • Sıfırlamamızın iki yolu bulunduğu için her iki yol için de sizi bilgilendirip o doğrultuda işlemleri ele alacağız.
  • Ben hazırım artık ayarlara başlayalım istiyorsanız aşağıdaki yolları takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Casper Via A3316 format atma ve sıfırlama

Casper Via A3316 format atma ve sıfırlama
Casper Via A3316 format atma ve sıfırlama
  1. Sıfırlama adına alınması gereken önlem adımları

Sıfırlamaya başlamadan önce kesinlikle bu verdiğimiz bilgiyi baz almak zorundasınız. Harici durumunda sıfırlama işlemleri esnasında sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. O yüzden yedeklerinizi almanızda yarar bulunmaktadır. Rehber yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

  • Casper Via A3316 format aşamaları

Cihazınızın içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştiriyorsunuz. Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız.Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz.En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır. Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

  • Casper Via A3316 sıfırlama adımları

İkinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via V6108 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikLG Q52 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz