Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Casper Via A2 format atma ve sıfırlama ayarlarını sizinle paylaşıyor olacağız.

Telefon kullanımlarına bağlı olacak şekilde günümüz çağında artık sorun yaşayan kitlenin oldukça düştüğünü tespit etmek mümkündür. Google olduğundan bu zamana kadar her şey araştırma yöntemi ile bulunabilmektedir. Casper Via A2 format atma ve sıfırlama işlemleri için sizi bilgilendireceğiz.

  • Kullanıyor olduğunuz telefonunuzda arıza var ve bu giderilmiyorsa sıfırlama işinizi görebilir.
  • Probleminiz eğer donanımsal değil de teknik bir problem ise probleminizi çözüme kavuşturmak oldukça basittir.

Casper Via A2 format atma ve sıfırlama

Casper Via A2 format atma ve sıfırlama

Casper Via A2 format atma işlemlerine yönelik aşamalara başlamadan önce telefonunuzda bulunan yedeklerin tamamını almanız da fayda bulunmaktadır. Rehber yedeklemesine önem veren kişiler için önerimiz ise kesinlikle ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanmanızdır. İlgili uygulamayı kullanıyor olmanız durumunda hiçbir sorunla karşılaşmayacağınızı bildirmek isteriz.

Tabi sadece yedekleme ile işlemleriniz bitmiyor telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasında dikkat ediniz. Bu sayede probleminizi daha kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

  • Telefonunuzun ana menüsünde bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Beraberinde de ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gerekmektedir.
  • Ardından ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Ayarlarınız ilk yöntem için geçerli olan ayarlardır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek ilerleme yapabilirsiniz.

Casper Via A2 sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikCasper Via G1 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikCasper Via G1 Plus format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here