Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Casper Via A1 Plus format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Dünya genelinde araştırma yapılan konulardan birisi format atma işlemleridir. Telefonlarımızda meydana gelen arızaların giderilebilmesi için artık çoğu kullanıcı internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Casper Via A1 Plus format atma ve sıfırlama işlemlerine bakmaktadır.

  • Cihazınızda meydana gelen teknik problemlerinizin giderilebilmesi için artık ön bir araştırma yapmanız yeterliğini korumaktadır.
  • Oluşan temel sıkıntılarınızın önüne geçilebilmesi için izlenecek çözüm yöntemlerine beraber göz gezdireceğiz.

Casper Via A1 Plus format atma ve sıfırlama

Casper Via A1 Plus format atma ve sıfırlama

Casper Via A1 Plus format atma noktasında hangi aşamaları gözden geçirmeniz gerektiğini ve bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiğini de ele alacağız. Öncelikle telefonunuzun sıfırlama işlemlerini yapmadan önce muhakkak yedeklerimizi almanızda fayda bulunmaktadır. Yedeklerinizi aldıktan sonra telefon rehberinizin yedeklenebilmesi için de ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Yedekleme aldıktan sonra telefonunuzun şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerektiğini sizinle paylaşalım. Ardından sıfırlama işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına erişim sağlayınız.
  • Beraberinde ise‘’Yedekle ve sıfırla’’ alanına giriş yapınız.
  • Devamında da  ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyebilirsiniz.
  • İşlemlerinizin sonuna geldiğinizde ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra gelen ekranda ‘’Her şeyi sil’’ işlemlerini yapabilirsiniz.

Telefonunuzun sıfırlama işlemleri için ilk yöntemi bu hususta işleme almış olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki verileri devreye koyabilirsiniz.

Casper Via A1 Plus sıfırlama ayarlarına yönelik ikinci yöntem için ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da sesi açma tuşuna basılı tutunuz ve sonrasında da Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Ekrana logo gelmesiyle birlikte tuşları bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ünlem işareti gelmesiyle birlikte Android logosu çıktığında Açma (Power) tuşuna basılı tutabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sesi azalt yardımı ile Wipe data/Factory reset seçerek sesi yükselt tuşuna tıklayabilirsiniz. Sesi yükselt tuşu onay tuşudur yönlendirme tuşu için kullanılmayacağını bilmenizi istiyoruz.

Devamında gelen ekranda ise Sesi azalt tuşu ile ‘’Yes’’ diyebilirsiniz. Beraberinde ise Sesi yükselt tuşuna basınız. Gelen ekranda da ‘’Reboot system Now’’ seçiyorsunuz. Sesi yükselt tuşuna basarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Yapılan ayarlar sonucunda işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram sende ekle nedir ve ne işe yarar
Sonraki İçerikCasper Via M3 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz