Paylaş

Caps lock bozuldu çalışmıyor düzeltemiyorum. Klavyenizde büyük ya da küçük yazmaya yarayan caps lock tuşuyla alakalı ayarsızlığı çözüme kavuşturacağız.

Klavye üzerinde bir çok tuşun olduğunu görebilirsiniz. Bu tuşların her birinin kendine özgü işlevi ve görevi bulunmaktadır. Nitekim bilgisayarda işleriniz ya da yazı düzenine bağlı ayarlarınızı sağlarken özen gösteririz. Mail gönderimlerinde büyük harf kullanımı sinirli olduğunuz anlamına gelmektedir. O yüzden yazarken büyük küçük harflerine oldukça özen göstermekteyiz. Klavye alanında bu görevi üstlenen tuş ise caps lock tuşudur. Klavyeniz de bu tuşu açarak büyük yazabilir ya da küçük yazıya geçebilirsiniz. Oldukça basit bir yöntem ile tek bir tuşa basarak bu işlemleri sağlayabilirsiniz. Ama siz caps lock tuşuna bastığınız da küçük yazmasını istediğiniz de büyük yazıyor ya da büyük yazmasını istediğiniz de küçük yazıyorsa çözüme ilişkin işlemleri sağlayacağız. Ayarlarla birlikte artık hangi şekilde yazı yazılmasını istiyorsanız o şekilde yazı yazmaya devam edeceksiniz.

Caps lock bozuldu çalışmıyor düzeltemiyorum

Klavye büyük yazıyor, klavye sürekli küçük yazıyor, caps lock tuşu bozuldu, caps lock tuşu çalışmıyor, caps lock tuşu yanlış hareket ediyor, caps lock tuşu büyük yazdırmıyor, caps lock tuşu küçük yazdırmıyor, caps lock tuşu arızalandı, klavyede yazıları büyültüp küçültemiyorum. Yönünde arıza yaşamanız halinde caps lock ayarlarının nasıl yapılacağını anlatıp yaşanan aksaklığın son bulmasını sağlayacağız.

Caps lock ters çalışıyor

Öncelikle klavyede hızlı şekilde işlem yaptığınız sırada farklı bir tuşa bastığınız da klavye dili değişebilmektedir. Ya da işlem gören tuşlar görevini yerine getirmeyebilir. Bu da ister istemez sizin sorun yaşamanıza sebebiyet verecektir.

Caps lock bozuldu çalışmıyor düzeltemiyorum, caps lock çalışmıyor, caps lock bozuldu, caps lock düzelmiyor, caps lock ters çalışıyor, caps lock büyük yazdırmıyor

  • Nitekim caps lock tuşunda böyle bir sorun yaşamanız halinde sorunun giderilebilmesi hususunda ilk olarak denetim masasının içerisine giriş gerçekleştireceğiz.
  • Denetim masasına girdikten sonra erişim kolaylığı oradan da erişim kolaylığı merkezi alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Oradan da klavye kullanımını kolaylaştır alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • İçerisine giriş sağladığınız alanda bulunan klavye seçenekleri bölümündeki bütün işlevleri devre dışı olarak ayarlayacağız.
  • Yapılan ayar sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Eğer bilgisayar yeniden başlatıldığında yine aynı sorun devam ederse bu durumu yoruma ekleyebilirsiniz. Dilerseniz sizin için hazırladığımız Windows 10 denetimli klasör erişimi açma yazımıza bakabilirsiniz.

Caps lock bozuldu çalışmıyor düzeltemiyorum, caps lock çalışmıyor, caps lock bozuldu, caps lock düzelmiyor, caps lock ters çalışıyor, caps lock büyük yazdırmıyor Caps lock bozuldu çalışmıyor düzeltemiyorum, caps lock çalışmıyor, caps lock bozuldu, caps lock düzelmiyor, caps lock ters çalışıyor, caps lock büyük yazdırmıyor

Caps lock bozuldu çalışmıyor düzeltemiyorum, caps lock çalışmıyor, caps lock bozuldu, caps lock düzelmiyor, caps lock ters çalışıyor, caps lock büyük yazdırmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here