Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda BluTv wifiden çalışmıyor açılmıyor sorununun çözümüne yönelik işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

COVİD-19 virüsünden sonra bir çok uygulama bir anda popüler olmaya başladı. Herkesin evde durduğu bu dönemde çoğu kişi BluTv ve Netflix uygulamalarını aktif şekilde kullanmaya başladı. Sizde bunlardan biriyseniz eğer kullanım sırasında sorunlarla karşılaşmış olabilirsiniz. BluTv wifiden çalışmıyor açılmıyor problemi ile alakalı gerekli incelemelerinizi gözden geçirdik. Sağlayacağınız ayarlar sonucunda sorununuzu kısa sürede giderebileceksiniz.

  • Wifi bağlantısında sorun yaşıyorsanız eğer modeminizin üzerindeki ışıkları ve bağlantıları kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Bunları ve bunların dışında neler yapmanız gerektiğine bakacağız.

BluTv wifiden çalışmıyor açılmıyor

BluTv wifiden girmiyor

BluTv wifiden girmiyor diyorsanız eğer surat asmanıza ya da moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Çünkü böyle durumlarda modemin kapatılıp açılması ya da resetlenip yeniden kurulması problemi çözüme kavuşturabilmektedir.

Bunları yaptınız ancak sorun devam etti bu durumda biliyorsanız eğer modeminizin ara yüzünün içerisine girerek kanal ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Kanal ayarları sonrasında da aynı sıkıntı devam ederse bağlantı kurduğunuz cihazın ağ ayarlarını kontrol edelim.

BluTv üyeliğinize Android işletim sistemli bir telefondan yapıyorsanız eğer sırasıyla; ‘’Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ alanına basılı tutup >Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster kısmına erişim yapalım. Beraberinde gelen sayfayı hafif aşağıya doğru kaydırın. DHCP alanına ulaşacaksınız. Bu alanda IP VE DNS kısmı gözünüze görünmesi gerekiyor. DNS kısmına (8.8.8.8) ve (8.8.4.4) yazıp giriş yapın.

iPhone marka telefonunuzdan bağlantı kurmaya çalıştığınız problem yaşıyorsanız sırasıyla ‘’Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağ isminin yanındaki (!) ünlem işaretine dokunun. ‘’DNS Ayarla’’ seçeneğine tıklayın. Arından elle olarak seçip (8.8.8.8) ve (8.8.4.4) girişimizi gerçekleştirelim.

BluTv wifiden açılmıyor

BluTv wifiden çalışmıyor açılmıyor

BluTv wifiden açılmıyor sorununu bilgisayardan yaşıyorsanız bilgisayarınıza DNS verebilirsiniz. Yine aynı şekilde televizyondan sorun yaşıyorsanız televizyonunuzun ağ ayarları alanına girerek buradan DNS bilgilerinizin değişikliğini sağlayabilirsiniz. BluTV için karşılaşılan wifi sorununun çözümüne yönelik bilgilendirmeleri sizinle paylaşmış bulunuyoruz.

Bu hususta merak ettiğiniz ya da takıldığınız yerler olursa bunu bize yorum alanından bildirebilirsiniz. BluTv için bağlantınızı wifiden kuramadığınız da farklı bir ağa bağlanarak deneme sağlayın. Bu sizin cihazınızda mı yoksa BluTv sunucularında mı sorun var ortaya çıkaracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here