Biriyle konuşurken telefonum meşgul calmasın ya da telefonla konuşurken arayanı görmek neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Günlük yaşantımız da sevdiklerimizle sürekli olacak şekilde telefonlar üzerinden görüşme sağlamaktayız. Bu görüşmelerimiz içerisinde farklı arkadaşlarımız ya da özel telefonlar beklediğimiz anlarda olmaktadır. Böyle bir durumda karşı tarafın dur bir telefon geldi seni hemen arayacağım ya da kardeşim biri arıyor birazdan döneceğim demektedir. Bunun sebebi siz o kişiyle görüşürken farklı bir aramanın onun ekranına düşmesiyle alakalıdır. Fakat bu zamana kadar siz de böyle bir işlem sağlanmadıysa ya da arkadaşınız bazen sizi aradığınız ancak meşgul çaldığını dile getirirler. Hayır bana böyle bir arama gelmedi ama diyebilirsiniz. Sebebi ise sizin telefonunuz içerisinde bu ayara dair bir işlem sağlamadığınız içindir. Samsung, iPhone, Sony, lg ve huawei marka telefonlarında biriyle konuşurken telefonunuz meşgul çalmaması için aşağıdaki bilgileri incelemeniz yeterli olacaktır.

Biriyle konuşurken telefonum meşgul calmasın

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görme, arama bekletme samsung, arama bekletme iphone, arama bekletme lg, biriyle görüşürken telefon meşgul çalmasın, telefonla konuşurken başka arama gelsin, telefonum meşgulken bir başkasının aramasını görmek için telefon modellerine göre işlemleri nasıl sağlayacağınızı yazımızda konu alacağız. Yapılan işlem ayarları sonrasında siz de biriyle görüşürken başka bir arkadşaınız sizi aradığında o arkadaşınızı görebilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme iPhone

İphone telefon kullanıyorsanız ve telefonla biriyle görüşme içerisindeyken gelen ikinci aramayı görmek istiyorsanız. Bu durumda telefon içerisinde yapılacak ayarlar aşağıdaki gibidir;

Biriyle konuşurken telefonum meşgul calmasın, telefonum meşgul çalmasın, telefonum meşgulken arayanı görme samsung , iphone telefonum meşgul çalmasın, sony telefonum meşgul çalmasın, huawei telefonum meşgul çalmasın, lg telefonum meşgul çalmasın

  • Ayarlar alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Sonrasında Telefon>Arama bekletme alanı üzerinden gelen arama için işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme Sony

Sony telefonlarda gelen aramayı bekletmeye almak için ise,

  • Ayarlar>Çağrı>Ek ayarlar bölümünü bulmanız gerekiyor.
  • Gelen aramayı bekletmek istiyorsanız çağrı bekletme alanından işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
Telefon meşgulken arayanı görme lg

LG telefon kullanıcıları ise biriyle görüşme sağlarken ikinci aramayı görebilmeleri için yine aşağıdaki işlemleri sağlamaları gerekiyor.

  • İlk olarak ”Çağrı ayarları” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Sonrasında ”Daha fazla>Ek ayarlar>Çağrı bekletme” alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Buraya giriş yaptıktan sonra çağrı bekletme seçeneğini aktif hale getirmeniz halinde,
  • Gelen ikinci aramayı telefonunuzdan görebilirsiniz.

Biriyle konuşurken telefonum meşgul calmasın, telefonum meşgul çalmasın, telefonum meşgulken arayanı görme samsung , iphone telefonum meşgul çalmasın, sony telefonum meşgul çalmasın, huawei telefonum meşgul çalmasın, lg telefonum meşgul çalmasın

Telefon meşgulken gelen aramayı görme huawei

Huawei telefon kullanıcıları da biriyle konuşurken gelen ikinci aramayı görebilmeleri için yapması gerekenler;

  • ”Ayarlar>Ek ayarlar>Çağrı bekletme ikonunu aktif hale getirmesi yeterli olacaktır.
Telefon meşgulken gelen aramayı görme samsung

Samsung yani android telefon kullanıcıları da biriyle görüşme içerisinde ve gelen ikinci bir aramayı görmek istiyorsa;

Arama ayarları>Diğer ayarlar>Arama bekletme alanına giriş sağlıyor. Arama bekletme seçeneği olacaktır. Bu seçeneğin aktif hale gelmesini sağlamanız yeterli olacaktır.

Belirtilen işlemler doğrultusunda Biriyle konuşurken telefonum meşgul calmasın sorunu da tarih olmuş olacaktır. Umarım faydalı olmuştur. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz