Paylaş

Bip yedeklemeyi iptal etme kapatma işlemleri konusunda neler yapılması gerektiğini yazımız içerisinde detaylı şekilde anlatacağız.

Bip messenger uygulamasını kullanmıyorsanız bile mutlaka ismini duymuşsunuzdur. WhatsApp uygulaması ile benzerlik gösteren uygulamayı kullanıyorsanız eğer sohbetinizi yedekleme yapabilirsiniz. Ancak Bip uygulamasının yedeklemeyi yapmasını istemiyorsanız izleyeceğiniz yolları konu aldık.

Yapmış olduğunuz konuşmaların otomatik yedek almasından rahatsızlık duyuyorsanız bunu kapatmak sizin elinizdedir. Normalde WhatsApp uygulamanız da bu işlemi nasıl sağlayacağınızı daha öncesinde hazırlamış olduğumuz yazılarımız da sizlere sunmuştuk. Bip messenger uygulamasında ise bu işlemi nasıl kapalı hale getireceğinizi yazımızda değindik. Normalde uygulamanızı telefonunuza indirdiğinizde yedekleme işlemi zaten kapalıdır. Sizin ayarlar alanına girerek açmanız gerekiyor. Ama siz daha öncesinde hiç böyle bir işlem yapmadıysanız yedekleme eskiden açık ise kapatma işlemlerini gözden geçireceğiz. Her uygulama kendi içerisinde nasıl ki güncellemeye gitmekte ise Bip uygulamanızda kendini sürekli güncelleme olmaktadır. Yedekleme iptalinin yapılabilmesi için izlenecek çözüm adımlarını detaylıca anlattık.

Bip yedeklemeyi iptal etme

bip yedeklemeyi iptal etme

Bip yedeklemeyi iptal etme işlemini daha öncesinde hiç yapmadığınız için eminim çok zor olduğunu düşünüyorsunuzdur. Lakin öyle sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Tek yapmanız gereken doğru yerde doğru işlemi devreye koymanızdır. Konumuza dönecek olursak ilk önce uygulamayı açın. Sonrasında ise sağ alt kısımda yer almakta olan ‘’Daha fazla’’ ikonuna dokunun.

Karşınıza gelen sayfayı hafif aşağıya doğru kaydırın. ‘’Ayarlar’’ yazısının üzerine tıklayın. İşlemlerinizi yaptıktan sonra gelecek olan ekranda ‘’Sohbet ayarları’’ yazan kısma dokunun. Yapmış olduğunuz bu işlem ardından ‘’Yedekleme’’ alanına giriş yapın. ‘’Verilerimi yedekle’’ seçeneğinin karşısı muhtemelen aktif durumdadır. Bu alanı kapalı konuma getirebilmeniz için sola kaydırın.

Bip yedeklemeyi kapatma

bip yedeklemeyi kapatma

Bip yedeklemeyi kapatma aşamalarında izleyeceğiniz tek yol budur. Bu işlemlerin ardından uygulama artık yedekleme yapmayacaktır. Siz istediğiniz zaman bu yedeklemeyi aktif duruma getirebilirsiniz. Ben yaptım hala daha yedekleme almaya devam ediyorsa diyorsanız farklı bir yerde sorun vardır. O sorunun ne olduğuna da bakalım.

Öncelikle uygulamanız güncel değil ise güncellemeleri gerçekleştirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar denemelerinizi yapın ve bu denemeler sonrasında test edin. Bip yedeklemeyi iptal etme kapatma işlemlerini bu şekilde tamamlamış olacaksınız.

bip yedekleme
Bip yedeklemeyi iptal etme kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here