Paylaş

Bip yedeklemeyi açma etkinleştirme işlemlerini yapmak istiyorsanız eğer ayarları nereden aktif edeceğinizi yazımız içerisinde anlatacağız.

Bip messenger uygulamanızda rehberinizde bulunan arkadaşlarınızla yaptığınız konuşmalar yedekleme istiyorsanız bunu açmanız gerekiyor. Bu sayede artık telefonunuzu kaybetseniz bile hiçbir mesajınızı kaybetmeyeceksiniz. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız nelerin gerekli olduğunu ele aldık.

WhatsApp’a benzerliği ile bilinen BiP messenger uygulamanızda da yedeklemeyi otomatik olarak yapabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza yeni indirme yaptıysanız eğer muhtemelen yedekleme kapalıdır. Mesajlarınız kaybolmasın ya da gitmesin istiyorsanız bu durumda yedeklemeyi aktif duruma getirmelisiniz. Doğal olarak bunu daha öncesinde hiç yapmadıysanız ilgili ayarların da nerede olduğu konusunda bir fikre sahip değilsinizdir. Bip uygulamanız da mesajları kaybetmemeniz için nerelere giriş yapmanız gerektiğini ayrıntıları ile birlikte anlatacağız. Aslında yapmanız gereken işlemler sandığınız kadar zor değil. Ayarlar alanına girip ‘’Sohbet ayarları’’ kısmına ulaştığınızda buradan yedeklemeyi aktif edebilirsiniz. Peki sohbet ayarları kısmına nereden giriş yapabilirsiniz ona da yazımız içerisinde bakacağız.

Bip yedeklemeyi açma

bip yedeklemeyi açma

Bip yedeklemeyi açma hususunda izlemeniz gereken ilk yol uygulamanızın içerisine giriş yapmanızdır. Uygulamanızın içerisine girişinizi yaptıktan sonra hemen sağ tarafta bulunan ‘’Daha fazla’’ butonuna dokunun. Oradan da ‘’Ayarlar’’ alanına erişim yapın.

Yaptığınız işlemler sonucunda karşınıza ‘’Sohbet ayarları’’ adı altında bir seçenek gelmesi gerekiyor. Bu seçenek en üst sırada olması lazım. Onun üzerine dokunun. Sohbet ayarlarına dokunduğunuzda ise ‘’Yedekle’’ seçeneğine dokunun. Açılan ekranın altında ‘’Verilerimi yedekle’’ alanı sizde muhtemelen kapalı durumdadır. Sola dolu kaydırarak aktif hale getirebilirsiniz.

Bip yedeklemeyi etkinleştirme

bip yedeklemeyi etkinleştirme

Bip yedeklemeyi etkinleştirme işlem aşamalarını bahsettiğimiz şekilde tamamlamış olmalısınız. Artık veriler otomatik olarak şekilde kendiliğinden yedeklenecektir. Yedeklemeyi açtınız lakin Bip messenger uygulamanız bilgileri yedekleme olmuyorsa bu durumda yapmanız gereken bazı işlemler daha bulunmaktadır.

Ayarlar sırasında internetiniz anlık kesilmiş olabilir. Bağlantılarınızı kontrol edip tekrar deneme yapın. Düzelmez ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. Yükleme işlemleriniz sonucunda uygulamanızın en güncel hali gelmiş olmalıdır. Bu şekilde artık yedeklemeler de sorunsuz şekilde devreye alınacaktır. Bip yedeklemeyi açma etkinleştirme işlemlerini bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Takıldığını bir husus olur ise bize bunu yorumdan bildirin.

Bip yedeklemeyi açma etkinleştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here