Paylaş

Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor. Turkcell bip messenger uygulaması siz wifiye bağlıyken açılmıyor ise telefon üzerinden sağlanacak ayarlara bakacağız.

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olarak geliştirmiş olduğu bip messenger herkes tarafından telefonlarına indirilmeye başlanmış durumdadır. Gerek mobil internet gerekse de wifi üzerinden bağlantı yapılarak görüşmelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Tıpkı whatsapp uygulamasına benzeyen bu uygulama da yok yok. Bip messenger ile arkadaşlarıyla görüşme sağlayan ya da video alışverişi yapan kişiler her daim mobil internetini kullanmamaktadır. Wi-finin var olduğu alanlarda da bu yönde işlemlerini sağlayabilmektedir. Ancak bazı kullanıcıları bip messenger uygulamasında wifiye bağlı olduğu zaman mesajlaşma yapamadıklarını ya da uygulamanın hiç bir şekilde açılmadığını belirtmektedir. Yaşanan bu sorun önemli bir etken olmasından ötürü probleme ilişkin nelerin yapılabileceğine birlikte göz atacağız. Wifiye bağlı iken oluşan bu temel sıkıntının hangi ayarlar sonrasında ortadan kalkacağına bakacağız. Tüm bağlantılara giriş yapılırken sadece bip messenger uygulamasına giriş yapamıyorsanız onun içinde çözümü sunacağız.

Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor

Bip messenger wifiden bağlanmıyor, bip uygulaması wifiye bağlıyken açılmıyor, bip wifiden neden çalışmıyor, bip çalışmama nedeni nedir, bip wifiye bağlıyken açılmamaktadır, bip wifiden girilmiyor, Wifiye bağlı olduğumuz da youtube, mynet, facebook ve diğer tüm platformlara girişimiz de herhangi bir sorun yok iken sadece bip messenger uygulamasında sorun yaşıyorsanız onun ile ilgili ayarlara birlikte bakarak sorunumuzu gidereceğiz.

Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor

Hiç bir uygulamada sorun yokken sadece bip messenger giriş yapamıyorsanız. Bu durumda ilk olarak uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme işlemlerini gerçekleştirelim. Sonrasında ise uygulamaya tekrar giriş yapmayı deneyelim.

Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor, bip wifiden açılmıyor, bip wifiden çalışmıyor, bip wifiden girilmiyor, bip wifiden bağlanmıyor, bip messenger wifiden bağlanmıyor

Sağlanan bu işlemler sonucunda girişiniz hala daha olmuyorsa android ve iphone cihazlar için nelerin gerekli olduğuna bakarak sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

Android telefonda wifiye bağlıyken bip messenger açılmıyorsa;

  • Telefonumuzun içerisinden sırasıyla”Ayarlar>Wifi>Kablosuz ağ adınızın üzerine basılı tutuyoruz>Ağ yapısını değiştir>Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğine tıklayıp içerisine giriş yapılıyoruz.
  • Giriş yapılan alanın en alta doğru çekerek DHCP alanını Statik IP değişikliğini sağlıyoruz.
  • Gelen ekranda İP Ve DNS alanı gelecektir. DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) bilgilerini girerek kaydetme işlemlerini sağlıyoruzç
  • Artık telefonunuzdan girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor, bip wifiden açılmıyor, bip wifiden çalışmıyor, bip wifiden girilmiyor, bip wifiden bağlanmıyor, bip messenger wifiden bağlanmıyor

İphone telefonlarda wifiye bağlıyken giriş olmuyorsa;

  • Yine iphone telefonumuzun içerisinden Ayarlar>Wifi>Bağlı olduğunuz ağın yanındaki (i) bölümüne tıklamasını sağlıyoruz.
  • Açılan pencere ekranında ”DNS’i Ayarla” tıklamasını gerçekleştiriyoruz.
  • Gelecek olan seçenekler kısmından ”Elle” işaretleyip DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) bilgilerini girerek kaydetme işlemlerini sağlayabilirsiniz.
  • Sonrasında uygulamadan çıkış yaparak tekrar girmeniz yeterlidir.

Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor, bip wifiden açılmıyor, bip wifiden çalışmıyor, bip wifiden girilmiyor, bip wifiden bağlanmıyor, bip messenger wifiden bağlanmıyor Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor, bip wifiden açılmıyor, bip wifiden çalışmıyor, bip wifiden girilmiyor, bip wifiden bağlanmıyor, bip messenger wifiden bağlanmıyor Bip wifiden bağlanamıyorum çalışmıyor, bip wifiden açılmıyor, bip wifiden çalışmıyor, bip wifiden girilmiyor, bip wifiden bağlanmıyor, bip messenger wifiden bağlanmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here