Paylaş

Bip messenger uygulamasında video gönderimi sırasında meydana gelen hataları nasıl gidereceğini birlikte kontrol edeceğiz.

Bip video gitmiyor yanında ünlem çıkıyor sorunu ile karşı karşıyaysanız eğer çözüme yönelik işlemlerin neler olduğunu birlikte inceleyeceğiz. Gönderim sırasında gelen ünlem işaretinin hangi amaçla geldiğini ve altında yatan nedenleri birlikte inceleyeceğiz.

Bip messenger uygulaması da tıpkı Whatsapp uygulamanıza benziyor. Dolayısıyla her türlü işlemlerinizi bu uygulamanız içerisinde de yapabiliyorsunuz. Yani birine dosya gönderimi yapacaksanız bunu Bip üzerinden de sağlayabilirsiniz.

Ya kardeşim bunu biliyorum geç bunları konuya gel diyebilirsiniz. O halde asıl konumuz olan Bip video gitmiyor ünlem çıkıyor sorununa gelelim. Şimdi bir arkadaşınıza Bip üzerinden video gönderdiniz ancak gönderdiğiniz video belli bir zaman geçtikten sonra otomatik olarak ünlem işareti çıkıyorsa direk paniğe girmeyin.

Önce bir sakinliğinizi koruyun. Koruyun ki sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilesiniz. Aksi durumda anlık gireceğiniz panikler sorun yaşamanıza neden olabilir. Videonuzun karşı tarafa gitmemesi sonrasında ilk yapmanız gereken işlem internet bağlantınızı kontrol etmek olmalıdır. İnternet bağlantınızın kesikliğinden dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

Bağlantılarınızı gözden geçirdikten sonra tekrar göndermeyi deneyin. Karşı tarafın internet bağlantılarını kontrol etmesini isteyin. Bunların hepsi videonun gitmesi için gerekli olan işlemlerdir. Ve genelde ünlemin çıkmasındaki neden de internetin olmamasından kaynaklıdır.

Diyelim ki internet bağlantılarınızı kontrol ettiniz ve bu alanda hiçbir problem yok ise bununla ilgili diğer kontrol etmeniz gereken alanları incelemelisiniz.

Bip video gitmiyor ünlem çıkıyor

Bağlantıların dışında yapmanız gerekenler

  • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin.
  • Android telefon kullanıyorsanız sırasıyla ‘’Ayarlar>Uygulamalar>Bip>Ön belleği sil ve Verileri temizle’’ diyelim.
  • Wi-fiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wi-fiye bağlanın.
  • Cihazınıza güncelleme gelmişse güncelleyin.
  • Çevrenizde Bip messenger uygulamasını kullanan biri varsa ona da sorabilirsiniz. Eğer kullanıyorsa bu durumda kendisine sorun olup olmadığını sorun.
  • Onda da aynı sorun varsa sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Bu aşamada tek yapmanız gereken sadece beklemektir.
  • Beklediğiniz de probleminizin kendiliğinden giderileceğini bilmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki adımlarla birlikte Bip video gitmiyor ünlem çıkıyor sorunu için neler yapmanız gerektiğini yazımız içerisinde paylaşmış bulunuyoruz. Sormak ya da eklemek istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here