Paylaş

Bip simgesini değiştirme değiştiremiyorum diyorsanız eğer ilgili aşamaların neler olduğunu yazı içerisinde kapsamlı olacak şekilde anlatacağız.

Turkcell’in geliştirmiş olduğu Bip messenger uygulamasının simgesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzun ana ekranında görünen simgeyi Türk bayraklı olarak kullanabilir ya da tamamen siyah bir şekilde kullanabilirsiniz. Simge değiştirme işlemlerinin nereden yapıldığına dair bir fikriniz yok ise doğru yerdesiniz.

Gün içerisinde telefonlarımız hiç elimizden düşmemektedir. Teknoloji çağında olduğumuz dönemde bu hiçte yadırganmamaktadır. Mesajlaşmak amacıyla telefonunuza indirdiğiniz Bip messenger uygulamanızda rehberinizdeki arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Onlara dosya, resim ya da video gönderimi sağlayabilir yine aynı şekilde onlardan bu bilgileri de alabilirsiniz. Bip uygulamanızın telefonunuzda görünen simgesini de yine aynı şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bunu uygulamanın kendisi size özel sunmaktadır. Oldukça etkili olan bu özelliği diğer uygulamalar içerisinde farkını ortaya koymaktadır. Ancak çoğu kullanıcı uygulama içerisindeki simgeyi daha öncesinde hiç değiştirmediği için ayarları nereden sağlayacağını bilmemektedir. Siz de onlardan biriyseniz eğer işlemlerinizi nereden yapacağınızı kontrol edeceğiz.

Bip simgesini değiştirme

bip simgesini değiştirme

Bip simgesini değiştirme işlemlerinizi uygulamanızın kendi içerisinden sağlayabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde bu ayarların nerede olduğunu daha öncesinde hiç fark etmediyseniz eğer üzülmenize gerek bulunmamaktadır. Gerekli olan adımların neler olduğunu aşağıda sizlere sunacağız.

  • İlk önce uygulamanızın içerisine giriş yapın.
  • Ve alt kısımda bulunan seçeneklerin içerisinde ‘’Daha fazla’’ yazısına tıklayın.
  • Bu işlemi sağladıktan sonra gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Oradan da ‘’Görünüm ayarları’’ kısmına dokunun.
  • Görünüm ayarlarına girdiğinizde üst tarafta ‘’Uygulama simgesi’’ yazısını görmüş olmalısınız.
  • Onun altında birden fazla simge bulunmaktadır.
  • Bu simgelerin hangisine geçişin yapılmasını istiyorsanız onun üzerine dokunun.

Bip simgesini değiştiremiyorum

bip simgesini değiştiremiyorum

Bip simgesini değiştiremiyorum diyenlerden biri iseniz üst taraftaki işlemleri takip etmeniz yeterlidir. Lakin ben bunları yapıyorum ancak yine de olmuyor diyorsanız nedenlerini kontrol edeceğiz. Bu sayede simge değişikliği sırasında yaşadığınız sorununuzu da gidermiş olacaksınız.

İşlemleri sağladığınız esnada arka planda çalışan bir uygulamanız varsa bunları kapatın. İnternet bağlantınız da oluşan bir yavaşlık ya da kopukluktan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantılarınızı kontrol edip tekrar deneme yapın. Denemeleriniz sonucunda problem devam ederse uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. Yapmış olduğunuz bu işlemlerle birlikte bip simgesini değiştirme değiştiremiyorum sorununuzu da gidermiş olacaksınız.

Bip simgesini değiştirme değiştiremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here