Paylaş

Bip sesli mesaj yollayamıyorum gitmiyor sorunu için telefonunuzdan hangi ayarları kontrol etmeniz gerektiğini yazımız içerisinde detaylıca anlatacağız.

Turkcell’in geliştirmiş olduğu Bip messenger uygulamasında arkadaşlarınızla ücretsiz olarak mesajlaşma yapabilirsiniz. Bip uygulamanız da sadece mesajlaşma değil rehberde bulunan arkadaşlarınıza sesli mesajda gönderebilirsiniz. Sesli mesaj yolluyor olmanıza rağmen gitmeme nedenlerini merak ediyorsanız çözümü için gerekli olan işlemleri birlikte kontrol edeceğiz.

Bip uygulamanızı telefonunuza ya da tablete ücretsiz olacak şekilde indirebilirsiniz. Ve aynı zamanda bilgisayarınızda da BiP web alanı üzerinden kullanım yapabilirsiniz. Rehberinizde kayıtlı olan arkadaşlarınızla doya doya mesajlaştığınız bu uygulamayı kullanabilmek için internet bağlantınızın olması gerekiyor. İnternet olmadan ne karşı tarafa mesaj gönderebilirsiniz ne de karşı taraftan mesaj alabilirsiniz. Dosya ya da belge gönderimleri de bu şekilde sağlayabiliyorsunuz. Diyelim ki siz karşı tarafa elleriniz yorulduğu için ya da kendinizi daha iyi ifade etmek için sesli mesaj göndermek istiyorsunuz. Ve bu mesaj karşı tarafa nedenini bilmediğini şekilde gitmiyor. O halde neler yapacağımıza birlikte bakıp sorunumuzu en kolay yoldan nasıl çözeceğinize bakalım.

Bip sesli mesaj yollayamıyorum

bip sesli mesaj yollayamıyorum

Bip sesli mesaj yollayamıyorum probleminiz için ilk incelemeniz gereken yer kesinlikle internet bağlantınız olmalıdır. İnternetinizi kontrol ettikten sonra bağlantılarınız da bir problem yoksa diğer hususları da kontrol edeceğiz. Mobilden bağlıysanız wi-fiye, wi-fiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme yapın.

Baktınız ki internet bağlantınız da herhangi bir problem görünmüyor bu durumda uygulamayı telefondan kaldırıp tekrar yükleyin. Yine düzelmez ise arka planda çalışan uygulamalarınız varsa bunları kapatıp tekrar deneme yapın.

Bip sesli mesaj gitmiyor

Bip sesli mesaj yollayamıyorum gitmiyor

Bip sesli mesaj gitmiyor probleminiz yukarıda yapmış olduğunuz işlemlerden sonra da devam ediyorsa bu durumda sunucu kaynaklı bir problem var mı yok mu bunu test edin. Bu testi yapabilmeniz için Bip kullanan diğer arkadaşlarınızda aynı problem var mı bunu sormalısınız.

Şayet yanınızdaki arkadaşlarınızda da aynı sorun varsa sunucu kaynaklı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Böyle anlarda sizin yapmanız gereken hiçbir işlem bulunmamaktadır. Sadece beklemeniz gerekiyor. Sorun genel olduğundan dolayı herkesin problemi kısa zaman içerisinde sunucu tarafından giderilecektir.

Bip sesli mesaj yollayamıyorum gitmiyor sorunu ile ilgili işlemleri yukarıdaki gibi çözüme kavuşturabilirsiniz. Sormak istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here