Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda BiP sesli mesaj duyulmuyor ve açınca telefon titriyor diyenlere özel yazımızı hazırladık.

Günümüz çağında artık iletişim aracı olarak sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları kullanılmaktadır. Doğal olarak bu durumda kullanıcıların birden fazla uygulama kullanmaya itmektedir. Mesajlaşmanın bu kadar önem kazandığı dönemde eminim sizlerde çoğu duygularınızı bu yöntemle dile getiriyorsunuzdur.

Elbette yazmak çizmek bir hoş olsa da belli aşamadan sonra bu durumdan da sıkılacaksınız. Durumun sıkıcı bir hal alması sonrasında ise ifadeleri sesli mesaj yöntemi ile belli edebilirsiniz. Tabi nitekim karşı tarafta size duygularını ya da ifadelerini sesli mesaj olarak gönderebilir. Ancak sizde sesli mesajı dinlerken problem var ise çözüme yönelik aşamaları ele alacağız.

BiP sesli mesaj duyulmuyor ve açınca telefon titriyor

BiP sesli mesaj duyulmuyor ve açınca telefon titriyor

BiP sesli mesaj duyulmuyor ise bunun sebebi birden fazladır. Normal şartlarda ses gelmeme problemi tam anlamıyla uygulama ile ilgili olmayabilir. Telefonunuzun sesi kısık olmasından dolayı sorun olabilir. O yüzden telefonunuzun sesini kontrol etmenizde yarar bulunmaktadır. Ses ayarlarını inceledikten sonra problem görünmüyorsa cihazınızı sesliye alınız.

Ve ardından telefonunuzu bir kere kapatıp açarak deneme gerçekleştirmesi yapabilirsiniz. Denemenizi yaptıktan sonra problem devam ediyor ise uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme yapmanızda fayda bulunmaktadır. Buna rağmen sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları kontrol ediniz.

  • Böyle bir hata alıyorsanız muhtemelen Android işletim sistemli cihazlar kullanıyorsunuzdur. Nedeni isesorun genelde Androdi işletim sistemli telefonlarda meydana gelen bir arıza olmasından ötürü Android işletim sistemli telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştiriniz.
  • Devamında da  ‘’Uygulamalar’’ alanına erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Yapılan işlem aşamaları sonrasında ‘’BiP’’ alanın erişim sağlayınız.
  • Son adımlara yaklaştığınızda ise gelen ekranda ‘’Medya oynatıcıları’’ yazan bir kısım görmeniz gerekmektedir.
  • İlgili kısma giriş yapmanızla birlikte tüm işlem aşamaları bitmiş olacaktır. Ses kaydını tekrar dinlediğinizde sorun olmaması gereklidir.

 BiP sesli mesaj açınca telefon titriyor ise bu durumda en son ihtimal olarak sorun bildir üzerinden probleminizi ilgili yöneticilere bildirmeniz gerekmektedir. Sorun bildirisi sonrasında ise artık BiP yöneticileri sorunu çözüme kavuşturacaklardır. Verdiğimiz bilgiler ışığında problem yaşanır ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikBiP ses kaydında müzik çalıyor ve bildirim sesi geliyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here