Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda BiP ses kaydında müzik çalıyor ve bildirim sesi geliyor diyorsanız çözüm için verileri ele alacağız.

Turkcell’in geliştirmiş olduğu BiP Messenger uygulaması günden güne popülerliğini arttırmaktadır. Whatsapp uygulamasına benzerliği ile bilinen uygulamada kullanım çoğaldıkça hata alan kişi sayısında da fazlalık olduğunu söyleyebiliriz.

Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi BiP Messenger uygulamasında da arkadaşlarınızdan sesli mesaj alabilir ya da onlara sesli mesaj gönderim işlemlerini sağlayabilirsiniz. Ancak kullanıcıların bazıları Bip uygulamasından gelen ses kayıtlarını açtıklarında müzik sesi geldiğini veya da bildirim sesi geldiğini dile getirmektedir. Yaşanan aksaklığın önüne geçilebilmesi için ise gereken verileri sizinle paylaşıyor olacağız.

BiP ses kaydında müzik çalıyor ve bildirim sesi geliyor

BiP ses kaydında müzik çalıyor ve bildirim sesi geliyor

BiP ses kaydında müzik çalıyor ise buna dur demek sizin elinizdedir. Normalde izlenecek çok farklı ve fazla yöntem bulunmaktadır. Lakin biz size yapılması en kolay ve yöntemin %100 olduğu yöntemi paylaşıyor olacağız. Bu sayede sorununuzu kısa süre içerisinde giderebilirsiniz. Şayet BiP Messenger uygulamasını açtığınızda bildirim sesi geliyor ya da müzik çalıyor ise aşağıdaki adımları işleme koyabilirsiniz.

  • Normalde böyle bir hata alıyorsanız eğer yüksek ihtimalle Android işletim sistemli telefon kullanıyorsunuzdur. Çünkü sorun genelde Androdi işletim sistemli telefonlarda meydana gelen bir arıza olmasından ötürü Android işletim sistemli telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ alanına erişim yapınız.
  • Sonrasında da  ‘’Uygulamalar’’ alanına erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Yapılan işlem aşamaları sonrasında ‘’BiP’’ kısmına giriş sağlayınız.
  • Son adımlara yaklaştığınızda ise gelen ekranda ‘’Medya oynatıcıları’’ yazan bir kısım görmeniz gerekmektedir.
  • İlgili kısma giriş yapmanızla birlikte tüm işlem aşamaları bitmiş olacaktır. Ses kaydını tekrar dinlediğinizde sorunun kalmadığını görebilirsiniz.

BiP ses kaydında bildirim sesi geliyor sorunu yukarıda belirttiğimiz yöntem sonrasında giderilmiyorsa bu durumda BiP Messenger yöneticileri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Var olan problemi yöneticilere bildirmenizle birlikte sorun kalmamış olacaktır. Lakin siz yukarıda belirtilen işlem neticesinde sorun bildir yapmayı bilmiyorsanız Web sitemiz üzerinden ‘’Bip Messenger Sorun bildirme’’ konusuna bakarak ilerleme yapabilirsiniz. BiP uygulaması hakkında sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer varsa bize bunu yorum bölmesinden ulaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram gizlenen sözcükler görünmüyor ve gelmiyor
Sonraki İçerikBiP sesli mesaj duyulmuyor ve açınca telefon titriyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here