Paylaş

Bip resimleri otomatik indirmesin kaydetmesin istiyorsanız hangi yolları takip etmeniz gerektiğini yazımız içerisinde detaylıca anlatacağız.

Bip messenger uygulamanızda rehberinizde bulunan arkadaşlarınız tarafından size gönderilen resimler otomatik galeriye kaydedilmektedir. Bu durumda wi-fiye bağlıyken ya da mobile bağlıyken yaşanabilmektedir. Lakin siz hiçbir şekilde kaydedilmesin ya da indirmesin istiyorsanız nelerin gerekli olduğuna beraber bakacağız.

Mesajlaşma kültürü arttıkça ister istemez telefonlarımıza yüklemiş olduğumuz sohbet uygulamaları da sürekli artmaktadır. Whatsapp uygulamasına benzerliği ile bilinen Bip messenger uygulamasının da kullanıcı kitle sayısı her geçen gün artmaktadır. Uygulama Turkcell’in geliştirmiş olduğu bir uygulama olmasından dolayı herkes tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Özellikle Turkcell kullanıcıları bu uygulamayı telefonlarına indirdiklerinde aynı zamanda bedava internet hakkına sahip olmaktadır. Bip uygulamasını indirdiğinizde rehberinizde bulunan birinin size göndermiş olduğu resimler otomatik olarak kaydedilmesin istiyorsanız doğru yerdesiniz. Uygulama içerisinde sağlayacağınız birkaç işlem ile birlikte bu probleminizi giderebileceksiniz. Ve bu sayede artık indirmeleri otomatik şekilde yapmayacaktır.

Bip resimleri otomatik indirmesin

bip resimleri otomatik indirmesin

Bip resimleri otomatik indirmesin isteyenlerden biriyseniz eğer öncelikle uygulamanızın içerisine girin. Ardından ekranınızın hemen sağ alt köşesinde ‘’Daha fazla’’ yazısının olduğunu göreceksiniz. Buraya tıklamanız ile birlikte gelen ekranı hafif aşağıya doğru kaydırın. ‘’Ayarlar’’ bölümünü bulduktan sonra onun üzerine tıklayın.

Ayarların içerisine girişinizi yaptığınızda gelen ekranda ‘’Sohbet ayarları’’ seçeneğine dokunun. Oradan da ‘’Otomatik indirme’’ kısmına tıklayın. Wi-fi ya da Wi-fi ve Hücresel veri bir de Hiçbir zaman seçenekleri bulunmaktadır. Hiçbir zamana olarak işaretlemeniz ile birlikte artık resimleriniz otomatik inmeyecektir.

Bip resimleri otomatik kaydetmesin

bip resimleri otomatik kaydetmesin

Bip resimleri otomatik kaydetmesin diyorsanız bahsettiğimiz işlemler sorununuzu gidermeye yeterli olacaktır. Bu şekilde probleminizi çok rahat bir şekilde giderebilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlemlerden sonrada size gönderilen resimler otomatik kaydediliyorsa eğer bu durumda uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin.

Buna rağmen devam ediyorsa o halde işlem sırasında bağlantılarınız kesilmiş olabilir. Bağlantılarınızı kontrol ederek tekrar deneme sağlayın. Başka bir telefondan kendi hesabınıza giriş yaparak işlem sağlamayı deneyin. Onda bir sorun yok sizde varsa bu durumda telefonunuz ile ilgili de bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bip resimleri otomatik indirmesin kaydetmesin problemini yaptığınız bu ayarlar sonrasında çözüme kavuşturabilirsiniz.

bip
Bip resimleri otomatik indirmesin kaydetmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here