Paylaş

Bip mikrofonunuza erişemiyor mikrofon çalışmıyor ise probleminizi çözüme kavuşturabilmek için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Bip uygulamanızda görüntülü arama ya da sesli arama dışında sesli mesaj gönderimi de yapabilirsiniz. Bunları yaparken mikrofonun daima açık olması gereklidir. Yoksa yapmış olduğunuz aramalar ya da sesli mesaj gönderim sırasında mikrofonunuza erişemiyor uyarısı alabilirsiniz. Alınan bu hatayı nasıl çözüme kavuşturacağınıza ise beraber kontrol edeceğiz.

Rehberinizde bulunan bir arkadaşınız ile görüşmek istediğinizde bunu farklı yöntemler ile sağlayabilirsiniz. Yani görüşme sağlayabilmeniz için farklı uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Bu uygulamalarınız içerisinde BiP messenger tercihiniz ise bu durumda tüm ayarlarınızı biliyor olmanız gerekiyor. Ancak her uygulamanızda olduğu gibi bu uygulamada da belli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Mikrofonunuza erişemiyor uyarısı alıyorsanız eğer bunun nedeni mikrofona izin vermediğinizden kaynaklıdır. Dolayısıyla izinleri verdiğiniz de sorununuzun otomatik olarak giderilmesi gerekiyor. Eğer daha öncesinde hiç mikrofon ile ilgili bir işlem sağlanmadı ise bu işlemleri nasıl yapacağınıza bakalım.

Bip mikrofonunuza erişemiyor

bip mikrofonunuza erişemiyor

Bip mikrofonunuza erişemiyor uyarısını aldıktan sonra çözümü için iki farklı yöntemi takip edebilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki aldığınız uyarının orada yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayın. Buraya tıkladığınızda direk olarak uygulamanızın gizlilik ayarları ekranına yönlendirileceksiniz.

Açılan ekranda muhtemelen sizin mikrofon ayarları kapalı durumdadır. Burayı sağa kaydırıp aktif duruma getirin. İşlemlerinizi yaptıktan sonra tekrar uygulamanıza girerek mikrofonu test edin. Yaptığınız bu test sonucunda problemin devam etmemesi gerekiyor.

Bip mikrofon çalışmıyor

bip mikrofon çalışmıyor

Bip mikrofon çalışmıyor sorunu ile ilgili takip edeceğiniz ikinci yöntemi de ele alacağız. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına girin. Daha sonrasında ‘’Gizlilik’’ bölümüne tıklayın. Hangi uygulamanızın mikrofonu çalışmıyor ise onu bulup sağa doğru kaydırın.

Bu işlem sonunda Bip uygulamanızın da mikrofonu artık sorunsuz şekilde çalışmaya başlayacaktır. Bip messenger son dönemlerde fazlaca tercih edilmektedir. O yüzden tüm izinlerini onaylamanız sizin uygulamayı sorunsuz kullanmanıza neden olacaktır. Bip mikrofonunuza erişemiyor mikrofon çalışmıyor probleminiz için yapmanız gerekenlerden bahsettik. Konu hakkında merak ettiğiniz farklı hususlar var ise bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

Bip mikrofonunuza erişemiyor mikrofon çalışmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here