Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda BiP konum yollayamıyorum ve gönderemiyorum diyenler için izlenecek çözüm yolların neler olduğuna değineceğiz.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp uygulamasına rakip olarak çıkan BiP messenger uygulaması son dönemlerde popüler olmaya devam etmektedir. Uygulamanın kullanımı günden güne artarken içerisindeki verilerin kullanımı da merak edilmektedir. BiP konum yollayamıyorum ve gönderemiyorum diyen kişi sayısının da arttığını söylemek mümkündür.

Bir önceki hazırlamış olduğumuz yazımızda uygulama içerisinde konum bilgilerine erişilememe nedenini bildirmiştik. İzin verilmemesi durumunda konum göndermesi yapmaya çalıştığınızda bu hatanın gelebileceğini artık biliyorsunuzdur. Ele aldığımız konu hususunda da sizi bilgilendireceğiz.

BiP konum yollayamıyorum ve gönderemiyorum

BiP konum yollayamıyorum

BiP konum yollayamıyorum diyorsanız eğer işlemler için nelerin gerekli olduğuna beraber göz gezdireceğiz. Lakin yeni başlayan kullanıcılar için öncelikle konumun nereden gönderileceği noktasında bilgi vereceğiz.

İlk olarak BiP uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirerek konum göndereceğiniz kişinin mesajlaşma alanına gelin. Geldiğiniz sayfanın sol menü ekranında (+) işaretini göreceksiniz. Onun üzerinde dokunmanızla birlikte açılan seçenekler içerisinde ‘’Konum’’ yazısı bulunacaktır. Konum bilgilendirmesinin üzerine tıklamanız durumunda ayarlarınızı bitirmiş olacaksınız.

Konum bilgisinin karşı tarafa gitmesi için geriye kalan tek işlem gönder demek olacaktır. Günümüz çağında artık konumunu aldığımız yeri avucumuzun içi gibi bulabiliyoruz. O yüzdendir ki sorununuzu giderilebilmeniz için belirtilen ayarları devreye koymanız yeterlidir. Fakat siz ben bu işlemleri yapıyor olmama rağmen konumu gönderemiyorum hata veriyor diyorsanız ona da neden olan etkenleri ve çözümü sizinle bildireceğiz.

BiP konum gönderemiyorum

BiP konum gönderemiyorum

BiP konum gönderemiyorum problemi için yukarıdaki adımları devreye koymanızla birlikte sorun yaşanıyor ise konumun tarafınızdan gönderilebilmesi için internet bağlantınızın olması şarttır. Bağlantınızın olmamasından ötürü konumun karşı tarafa gitmediğini görebilirsiniz. Konumun karşı tarafa sorunsuz şekilde gitmesini istiyorsanız bu ayarları devreye koymanız yeterlidir.

İnternet bağlantınızla alakalı bir problem olmadığınızı düşünüyorsanız o halde uygulama ile alakalı sorun olabilir. Kaldırıp yeniden yükleme yaparak deneme sağlayın. Yapacağınız denemeler başarısız sonuçlanırsa eğer sunucu ile ilgili de sorun olabilir. Sunucu kaynaklı sorunlarda tek yapmanız gereken işlem ise beklemek olacaktır.

BiP konum yollayamıyorum ve gönderemiyorum
Önceki İçerikHuawei Ascend G630 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikBip kişi atma ve gönderme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here