Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Bip kişi atma ve gönderme işlemlerinizin hangi alandan devreye alınacağını adım adım sizlere paylaşacağız.

Sohbet uygulaması olan son günlerin en popüler platformu haline gelen BiP messenger uygulamasını indiren kişi sayısı sürekli artmaktadır. Whatsapp’ın getirdiği gizlilik sözleşmesi sonrasında diğer mesajlaşma uygulamaları da popüler olurken Bip messenger uygulamasına ilgi bir anda tavan yaptı diyebiliriz. Ancak çoğu kullanıcı Bip kişi atma ve gönderme adımlarını merak etmektedir.

Bizde meraka konu olan bu durumun araştırmasını detaylı bir şekilde ele almış durumdayız. Birinin sizden kendisinde olmayan bir numarayı istemesi kadar normal bir durum yoktur. Ki zaten siz de bunu normal hayatınızda yaşamışsınızdır. Arkadaşınız, akrabanız sizi arar ve şunun numarası var mı?, Bunun numarasını yollar mısın? Şeklinde numara isteme isteğinde bulunur.

Bip kişi atma ve gönderme

Bip kişi atma

Bip kişi atma isteği de tam da burada devreye girmektedir. Birinin numarasının başka bir kişiye gönderilebilmesi için numarayı bir yere kaydedeceksiniz, oradan yazıp ona göndereceksiniz. İşlemlerin uzun sürdüğünü düşündüğünüzden ötürü numara bende yok diyebilme ihtimaliniz fazladır.

Aslında artık bunu demenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü sizden istenilen numarayı hemen arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Yapılacak işlemi BiP messenger uygulaması üzerinden sağlamak istiyorsanız eğer nasıl olacağı konusunda da sizi bilgilendireceğiz.

BiP uygulamasına girişinizi yapmanızla birlikte kişinin numarasını göndereceğiniz arkadaşınızla olan mesajlaşmanızın olduğu alana geliyorsunuz. Daha sonrasında ise gelen sayfanın sol tarafında yer alan (+) işaretine dokunun. Açılan ekranda ‘’Kişi’’ seçeneğinin belirdiğini göreceksiniz. Kişi butonuna dokunmanızla birlikte hangi numarayı arkadaşınıza göndermek istiyorsanız rehberinizde o kişinin numarasını seçip gönderimini sağlayabilirsiniz.

Bip kişi gönderme

Bip kişi gönderme

Bip kişi gönderme işlemlerinin nasıl olacağını yukarıdaki şekilde sizlere belirtmiş bulunuyoruz. Kişinin gönderimi için telefonunuzun internete bağlı olması gereklidir. Bağlı değilse Bip üzerinden kişiyi gönderemezsiniz. Ancak telefonunuzun mesaj kısmından bu işlemi sağlayabilirsiniz.

İnternetim var ancak kişiyi yollayamıyorum diyorsanız bu durumda arka planda indirdiğiniz bir uygulama ya da çalışan farklı bir uygulama olabilir. O işlemler bitince denemenizi gerçekleştirebilirsiniz. En son ihtimal ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. BiP hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı husus varsa bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

Bip kişi atma ve gönderme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz