Paylaş

Bip kameranıza erişemiyor kamera açılmıyor ise artık üzülmeniz gerek bulunmamaktadır. Yapmanız gerekenleri yazımızda anlatacağız.

Telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamaların sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Turkcell’in geliştirmiş olduğu Bip messenger uygulamasını da eminim kullanıyorsunuzdur. Uygulamayı indirip kamerayı açmaya çalıştığınızda erişemiyor uyarısı alıyorsanız buna neden olan etkenleri inceleyip sorununuzu gidereceğiz.

Her uygulamanın kendi içerisinde belli izinleri bulunmaktadır. Yani bir uygulamayı telefonunuzda indirdiğinizde uygulama bazı özelliklere erişim yapabilmek için sizden izin istemektedir. Kendisine göre sizin bilgilerinize erişim yapmamaktadır. Ki zaten bu ve benzeri tarz uygulamalardan sizlere zarar gelmeyeceğini buradan anlayabilirsiniz. Çünkü tüm geniş çaplı uygulamaların tamamında bu işlem aynı şekilde ilerlemektedir. Nitekim siz Bip messenger uygulamanızı telefonunuza indirdiğinizde de ilk olarak izinler istemektedir. Bu izinleri en başta kabul etmeseniz bile ilerleyen zamanlarda zaruri şekilde kabul etmek durumunda kalabilirsiniz. Bip uygulamasında kameranızı açmak istediğinizde kameranıza erişemiyor uyarısı alırsanız bu hatayı neden aldığınızı ve çözümüne yönelik aşamaları birlikte inceleyeceğiz.

Bip kameranıza erişemiyor

bip kameranıza erişemiyor

Bip kameranıza erişemiyor probleminizin ortadan kalkabilmesi için uygulamaya izin vermeniz gerekiyor. Bunun için ise iki yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem kamerayı açmaya çalıştığınızda karşınıza gelen uyarının oradaki ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklamak olacaktır.

Buraya tıkladığınızda otomatik olarak sizi uygulamanız için vermeniz gereken izinlerin olduğu ekrana götürecektir. Buraya girişinizi yaptığınızda ise ‘’Kamera’’ işaretinin karşısındaki tik işareti kapalı konumda olacaktır. Sağa doğru kaydırın ve gerekli olan izni verin. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar uygulamaya girip kameranızı açmaya çalıştığınızda kamera açılmaya başlayacaktır.

Bip kamera açılmıyor

bip kamera açılmıyor

Bip kamera açılmıyor sorununuz ile ilgili ikinci yöntem ise telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına girin. Oradan da ‘’Gizlilik’’ bölümüne gidin. Yapılan işlemlerin sonunda gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Kamera’’ alanına tıklayın.

Karşınıza kameraya izin vermeniz gereken uygulamalarınızın tamamını göreceksiniz. Bu uygulamalarınızın içerisinde ‘’Bip’’ messenger uygulamasını görmeniz gerekiyor. Görünmüyorsa uygulama telefonunuzda yüklü değildir. Onun yanındaki tik işaretini sağa kaydırıp açın. Bip kameranıza erişemiyor kamera açılmıyor sorununu yukarıdaki işlem aşamaları ile birlikte çözüme kavuşturabilirsiniz. Varsa takıldığınız yer bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Bip kameranıza erişemiyor kamera açılmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here