Paylaş

Bip geçmişi mail gönderme atma işlemlerini hangi alandan sağlayacağınızı yazımız içerisinde ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Sohbet ettiğimiz uygulamaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Eminim siz de Turkcell’in geliştirmiş olduğu Bip messenger uygulamasını kullanmaya başlamışsınızdır. Rehberinizdeki arkadaşlarınızla yaptığınız görüşmelerini aynı zaman da mail olarak gönderebiliyorsunuz. Bunu nereden yapacağınızı ayrıntıları ile birlikte konu aldık.

Bazen yapmış olduğumuz işlemlerin geçmişi oldukça lazım olabilmektedir. Bip messenger uygulamasında da yapmış olduğunuz konuşmaları mail olarak farklı bir arkadaşınıza da ya da kendinize gönderebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde olan işlemdir. Geçmişi e-posta ile gönder seçeneğinden direk olacak şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. Ama çoğu kullanıcılar bu işlemleri daha öncesinde hiç yapmadıklarından dolayı ayarların nerede olduğuna dair bir fikre sahip değiller. Hal böyle olunca Bip uygulamanızda ki geçmişi mail olarak nasıl göndereceğini yazımızda konu almış bulunuyoruz. Mailin gönderimini çok basit bir yol ile sağlayabilirsiniz. Anlatım sonrasında bu kadar basit miymiş dediğinizi duyar gibiyim. O halde konuyu daha fazla uzatmadan ayarlarınıza başlayalım.

Bip geçmişi mail gönderme

bip geçmişi mail gönderme

Bip geçmişi mail gönderme isteğinizi yerine getirebilmeniz için öncelikle Bip uygulamanıza giriş yapın. Uygulamaya girdikten sonra sağ alt köşede buluna üst üste çizgili ve ‘’Daha fazla’’ yazısına tıklayın. Buraya tıkladığınız da gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Ayarlar’’ kısmına girin. Buraya girişinizi yaptıktan sonra ise ‘’Hesabım’’ bölümüne dokunun.

Hesabım alanına girdiğinizde gelen ekranda ‘’Geçmişi E-posta ile gönder’’ seçeneğine tıklayın. Tıklama işlemi bittikten sonra sizi direk mailinize yönlendirecektir. Geçmiş otomatik olarak maile yüklenmiş olması gerekiyor.

Bip geçmişi maili atma

bip geçmişi mail atma

Bip geçmişi mail atma adımlarını belirttiğimiz şekilde yaptıktan sonra mail alıcı adına göndereceğiniz kişinin ismini yazıp gönder demeniz ile birlikte sorun giderilecektir. Mailin gitmeme ya da gönderilmeme gibi bir durum olursa internet bağlantılarını kontrol edin.

Bağlantıları gözden geçirmekle birlikte tekrar deneme yapın. Gönderim işlemleri artık sorunsuz şekilde yapılmış olmalıdır. Bip geçmişi mail gönderme atma işlemlerini bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Diyelim ki ilettiğimiz bilgilerin dışında eklemek istediğiniz bir yer var bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Bip geçmişi
Bip geçmişi mail gönderme atma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here