Paylaş

Bip arkadaşları davet etme edemiyorum diyorsanız eğer işlemlerinizi hangi alandan sağlayacağınızı ve sorununuzu nasıl giderileceğini yazımızda anlatacağız.

Turkcell’in geliştirmiş olduğunuz Bip messenger uygulamanızda rehberinizdeki arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz. Ancak bazı kullanıcılar arkadaşlarını uygulamada göremediklerini dile getirmektedir. Kişileri nasıl davet edeceğinizi gelin birlikte inceleyelim.

Whatsapp uygulamasına benzerliği ile bilinen Bip messenger uygulamanızı telefonunuza ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Yalnızca Turkcell kullanıcılarına özgü değil tüm operatör kullanıcıları uygulamayı sorunsuz şekilde indirebilmektedir. Uygulamanızı telefonunuza yükledikten sonra arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Onlarla mesaj atabilir ya da görüntülü arama sağlayabilirsiniz. Bip uygulamasını kullanan çoğu kullanıcı rehber alanına geldiklerinde arkadaşlarını göremediklerini dile getirmektedir. Bunun nedeni o kişilerde bip uygulamasının olmamasından kaynaklıdır. Yani bu ne sizinle alakalı bir durum ne de uygulama ile ilgili yaşanan bir durumdur. E peki ben nasıl bir yol izlemeliyim? Diyebilirsiniz. İşte tam bu aşamada rehberinizde bulunan ancak Bip uygulamasında görünmeyen arkadaşlarınıza davet gönderebilirsiniz. Nasıl olduğuna ise birlikte bakacağız.

Bip arkadaşları davet etme

bip arkadaşları davet etme

Bip arkadaşları davet etme işlemleri aslında sandığınız kadarda zor bir işlem değildir. Gerçekleştireceğiniz işlemleri gerek görsel gerekse de yazılı şekilde anlatarak bu alanda yaşadığınız sorunu çözüme kavuşturacağız.

Öncelikle uygulamanızın içerisine giriş yapın. Ardından gelen ekranın hemen sağ tarafında bulunan ‘’Daha fazla’’ kısmına tıklayın. Oradan da sayfayı az bir şey aşağıya kaydırın. ‘’Davet et’’ seçeneğinin üzerine dokunun. Gelen ekranda arkadaşlarını davet et seçeneğini artık görmüş olacaksınız. SMS, E-posta ya da diğer uygulamalarınız üzerinden arkadaşlarınızı bip uygulamasını kullanmasını isteyebilirsiniz.

Bip arkadaşları davet edemiyorum

bip arkadaşları davet edemiyorum

Bip arkadaşları davet edemiyorum sorunu için yukarıdaki işlemleri devreye koymalısınız. Yaptım olmuyor diyorsanız bunun farklı nedeni bulunmaktadır. Uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. Olmaz ise internet bağlantınızı gözden geçirin.

Yanınızda arkadaşınız varsa onun telefonunuzdan kendi numaranız üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarında sorun varsa bunları düzeltin. Son olarak karşılaştığınız sorun genel mi değil mi bunu test edin. Farklı bir Bip kullanıcısına aynı sorunu yaşıyor mu yaşamıyor mu? Sorarak öğrenebilirsiniz. Bip arkadaşları davet etme edemiyorum problemi için yapmanız gerekenleri ayrıntılı şekilde anlatmış bulunuyoruz. Sizin de eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

Bip arkadaşları davet etme edemiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here