Paylaş

Bip arama ekrana düşmüyor gelmiyor sorununun önüne geçebilmeniz için neler yapmanız gerektiğini yazımızda kapsamlı şekilde anlatacağız.

Sesli aramalarınızı artık sadece telefonumuzun kendi üzerinden değil indirmiş olduğunuz uygulamalardan da sağlayabilirsiniz. Whatsapp, İnstagram, Facebook messenger ya da Bip messenger uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Bip uygulamanız da size gelen aramalar ekrana düşmüyor ya da gelmiyor ise buna neden olan etkenleri beraber gidereceğiz.

Turkcell’in geliştirmiş olduğu ve sürekli güncellediği Bip messenger uygulamasını kullananlardan biri iseniz kesinlikle sesli arama da yapıyorsunuzdur. Sesli aramayı sadece siz değil rehberinizde olan kişilerde yapabilmektedir. Haliyle rehberinizdeki arkadaşlarınızdan biri sizi Bip messenger uygulaması üzerinden arayabilir. Gelen arama ekrana düşmüyor ise bunun nedenine birlikte bakacağız. Yani Bip uygulamanızdan gelen sesli aramayı ekrana düşmediğinden dolayı göremediğinizde arkadaşınız size küsebilir. Bu ihtimallerin hepsini devre dışı bırakabilmeniz için takip etmeniz gereken yolları ve yöntemlerin tamamını sizlere aktaracağız. Bu aşamada tek yapmanız gereken şey ise vermiş olduğumuz işlemleri harfiyen işleme koymanızdır. Hadi o halde hazırsanız eğer başlayalım.

Bip arama ekrana düşmüyor

bip arama ekrana düşmüyor

Bip arama ekrana düşmüyor sorununun iki farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin neler olduğunu ayrı ayrı kaleme alacağız. Ve bu sayede her şekilde yaşadığınız sorunu giderebileceksiniz. İlkine geçelim isterseniz. Öncelikle Bip uygulamanızın içerisine giriş yapın.

Uygulamanızın içerisine girişinizi yaptıktan sonra hemen sağ alt tarafta ‘’Daha fazla’’ yazısına tıklayın. Buradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına girin. Açılan ekranda ‘’Bildirimler’’ alanına dokunun. Bildirimlerin içerisine giriş yaptığınızda ilk olarak ‘’Arama bildirimleri’’ bölümüne tıklayın. Oradaki ayarlarınızı yaptıktan sonra hemen geri gelin. Uygulama içi bildirimler ve uygulama dışı bildirimleri aktif duruma getirin.

Bip arama ekrana gelmiyor

bip arama ekrana gelmiyor

Bip arama ekrana gelmiyor probleminiz yaptığınız bu işlemler sonunda da devam ediyorsa bu durumda ikinci işlemi devreye koyacağız. Yine telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın. Oradan da ‘’Bildirimler’’ kısmına tıklayın. Gelen ekranın üstünde ‘’Ön izleme göster’’ her zaman olarak işaretleyin.

Bildirimlerin içerisinde iken Bip uygulamanızın içerisine giriş yaptıktan sonra özelliği aktif hale getirin. Ayarlarınızı bu şekilde sağladıktan sonra artık Bip uygulamanızdan gelen aramalar ekrana düşmüş olacaktır. Bip arama ekrana düşmüyor gelmiyor sorunu için belirttiğimiz işlemleri sağlayabilirsiniz. Takıldığınız yerler olursa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Bip arama ekrana düşmüyor gelmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here