Paylaş

BiP acil durum butonu görünmesin çıkmasın istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken işlem aşamalarını ayrıntılı şekilde anlatacağız.

BiP acil durum butonu görünmesin çıkmasın

BiP uygulamasını kullanıyorsanız eğer sağ üst alanda bulunan acil durum butonunu görmüşsünüzdür. Bu butonun çıkmasını istemiyorsanız ya da görünmesini istemiyorsanız eğer ayarları kendiniz uygulama içerisine sağlayabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasına benzeyen ve bu şekilde geliştirilen uygulama da çeşitli özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden yararlanmak ise tamamen sizlerin elindedir. Uygulamayı Play store ya da Apple store üzerinden ücretsiz şekilde indirip kullanmakta sizin elinizdedir.

Bip uygulaması içerisinde acil durum butonu bazı kullanıcıların işine bazı anlarda o kadar çok yarıyor ki bunu kelimelere dökemeyebiliriz. Bazı anlarda oldukça panik olduğumuz için acil durum numaraları aklımıza gelmemektedir. Böyle durumlarda da mecburen işlem sağlayamamaktayız.

Acil servis, Polis İmdat, İtfaiye aramalarını kendiniz aklınızda ezber ettiyseniz ve buna gerek duymuyorsanız uygulamanız da olsun farklı alanlarda olsun bunlara gerek duymayacaksınız. Çünkü numaralar zaten oldukça kısa olduğu için hemen çevrileceğini düşünebilirsiniz. Bazı kullanıcılar ise BiP uygulamasında bulunan acil durum butonunun karşılarına gelmesini istememektedir. O halde hangi ayarları uygulamada devreye koymanız gerektiğini birlikte inceleyeceğiz.

bip acil durum butonu

BiP acil durum butonu görünmesin çıkmasın diyorsanız

  • BiP uygulamanızın içerisine giriş yapın.
  • Uygulamanızın içerisine girdikten sonra sağ alt köşede bulunan üst üste çizgili butona tıklayın.
  • Gelen ekranda ‘’Acil durum’’ yazısını göreceksiniz.
  • Buraya tıklamanız sonrasında ‘’Acil durum butonu’’ olması gerekiyor.
  • Onun karşısındaki kutucuk muhtemelen açık durumdadır. Sola kaydırarak kapalı konuma getirebilirsiniz.
  • Ayarlarınızı yaptıktan sonra hala daha acil durum butonu sağ üst köşede görünüyorsa o halde uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek aynı işlemleri tekrar devreye koyun.
  • Farklı bir ağa bağlanarak deneme gerçekleştirin.
  • Sağlanan tüm bu işlem aşamaları sonucunda sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor.
  • Son olarak arka planda çalışan uygulamalarınız varsa bunları kapatıp o şekilde işlemleri deneyin.

BiP messenger uygulamanız her geçen gün kendini sürekli geliştirmektedir. Gelişen teknolojiye ayak uyduran uygulamanızı sürekli güncel tutmalısınız. BiP uygulamanız ile ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan bildirin.

BiP acil durum butonu görünmesin çıkmasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here